MEB'DEN YENİ DÖNEM AÇIKLAMASI: "UYGULAMA DAHA ÖNCE AÇIKLANAN KRİTERLERDE DEVAM EDECEK"

MEB'DEN YENİ DÖNEM AÇIKLAMASI: "UYGULAMA DAHA ÖNCE AÇIKLANAN KRİTERLERDE DEVAM EDECEK"

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), yüz yüze eğitimde il bazlı alınacak kararların devam edeceğini bildirdi. MEB'ten yapılan açıklamada, "Yüz yüze ve uzaktan eğitimle ilgili uygulamalar, daha...

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), yüz yüze eğitimde il bazlı alınacak kararların devam edeceğini bildirdi. MEB'ten yapılan açıklamada, "Yüz yüze ve uzaktan eğitimle ilgili uygulamalar, daha önce açıklamış olduğumuz kriterler doğrultusunda valiliklerimizin koordinasyonundaki il hıfzıssıhha kurullarının kararlarına göre devam edecek" denildi.

MEB, yüz yüze eğitim ve uzaktan eğitime ilişkin yazılı açıklama yaptı. Bakanlık, eğitim-öğretime ilişkin il bazlı alınacak kararların devam edeceğini bildirirken, "Çocuklarımızın eğitim hakkı için herkesi daha çok sorumluluk almaya çağırıyoruz" çağrısını yaptı. 

MEB'ten bu gece yapılan açıklama şöyle: 

"Eğitimde "yerinde karar" uygulaması kapsamında 1 Mart 2021 Pazartesi günü kamuoyu ile paylaşmış olduğumuz kriterler doğrultusunda, yüz yüze ve uzaktan eğitim faaliyetlerine il bazlı alınacak kararlar ile devam edilecektir. 

Bu kapsamda tüm okul öncesi eğitim kurumlarında, ilkokulda, 8 ve 12. sınıflarda ülke genelinde yüz yüze eğitim daha önce açıklandığışekilde devam edecektir. 

Ortaokul 5, 6 ve 7. sınıflar ile lise hazırlık, 9, 10 ve 11. sınıflarda yüz yüze ve uzaktan eğitime geçiş, risk durumu haritasına bağlı olarak valilikler koordinasyonunda İl Hıfzıssıhha Kurulu kararları doğrultusunda il bazlı olarak uygulanacaktır. 

Özel gereksinimli öğrenciler için hizmet veren özel eğitim okul ve sınıflarıülke genelinde tam zamanlı olarak yüz yüze eğitime devam edilecektir. 

Köy ve seyrek nüfuslu yerleşim yerlerindeki eğitim kurumlarında mevcut kararlar uygulanmaya devam edecektir. 

8 ve 12. sınıflar ile mezunlara yönelik düzenlenen destekleme ve yetiştirme kursları ile takviye kurslarına cumartesi ve pazar günleri de dahil devam edilecektir. 

Okullardaki sınav uygulamaları ise açıklanan takvim doğrultusunda devam edecektir. Yüz yüze eğitime katılım veli rızasına bağlı olarak gerçekleştirilecektir. "

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
yorumlar onaylanmamaktadır.