MARMARA’DA DENİZ SALYASINA KARŞI ORTAK MÜCADELE

MARMARA’DA DENİZ SALYASINA KARŞI ORTAK MÜCADELE

Mudanya Belediyesi, Marmara’da yayılımı süren deniz salyasına karşıİstanbul Büyükşehir Belediyesi ile iş birliği gerçekleştirdi. İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne ait deniz yüzeyi...

Mudanya Belediyesi, Marmara’da yayılımı süren deniz salyasına karşıİstanbul Büyükşehir Belediyesi ile iş birliği gerçekleştirdi. İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne ait deniz yüzeyi temizleme tekneleri bir hafta boyunca Mudanya kıyılarında çalışma yapacak.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi ile Mudanya Belediyesi Marmara’da yayılımı süren deniz salyasına (müsilaj) karşı ortak mücadele başlatıyor.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne ait deniz yüzeyi temizleme tekneleri, Mudanya kıyılarında beyaz, açık kahverengi ve köpük gibi görülen deniz salyalarını temizleyecek. Marmara Denizi’ndeki bütün kıyıları etkileyen deniz salyasına çözüm üretmek için gerçekleştirilen iş birliği kapsamında, deniz yüzeyi temizleme tekneleri önümüzdeki pazartesi günü yola çıkacak, bir hafta boyunca Mudanya kıyılarında çalışma yapacak.

Daha önce muhtelif zamanlarda da deniz ekosistemini tehdit eden ve deniz yüzeyinde meydana getirdiği görüntü ile rahatsızlık oluşturan deniz salyasına karşı Marmara’ya kıyısı olan tüm belediyelerin ortak mücadele yürütmesi gerektiğini kaydeden Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz, Marmara’nın geleceği için eylem planı hazırlanmasıçağrısında bulundu.

 

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
yorumlar onaylanmamaktadır.