MANSUR YAVAŞ BU KEZ DE ECZANE VERESİYE DEFTERLERİNİ KAPATTIRDI

MANSUR YAVAŞ BU KEZ DE ECZANE VERESİYE DEFTERLERİNİ KAPATTIRDI

Hayırsever bir vatandaşın aracılığıyla uygulamaya geçen proje ile 133 eczaneden gelen bilgi doğrultusunda 1429 hastanın toplam 1 milyon 110 bin 464 TL’lik borcu ödenmiş oldu.

Pandemi döneminde Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın çağırısı ile‘İyilik bulaşıcıdır’sloganıyla başlayan dayanışma kampanyaları devam ediyor.

Başkentte dayanışma ruhunu yeniden alevlendiren Ankara Büyükşehir Belediyesi ile Ankara Eczacı Odası iş birliği ile hazırlanan‘Sağlığa El Ver’projesi başladı.

1429 HASTANIN BORCU ÖDENDİ

Pandemi döneminde Ankara’dan başlayarak tüm Türkiye’ye yayılan bakkalların veresiye borçlarını ödeme kampanyası şimdi de eczaneler için hayata geçirildi.

Ankara Eczacı Odası’nın 133 eczaneden alarak Büyükşehir Belediyesine yaptığı bildirim doğrultusunda Ankaralı bir hayırsever aracılığıyla 1429 hastanın toplam 1 milyon 110 bin 464 TL’lik borcu ödendi.

 

PROJE İLE ECZACILARIN DA YÜZÜ GÜLDÜ

Proje ile ilgili bilgi veren Ankara Eczacı Odası Başkanı Cem Abbasoğlu“Ankara Büyükşehir Belediyesi ve Ankara Eczacı Odası’nın birlikte yürütmüş olduğu ‘Sağlığa El Ver’ projesi kapsamında Ankara’daki eczanelere veresiye borcu olan vatandaşlarımızın borçlarını kapatıyoruz. Bu kapsamda toplamda 1 milyon TL’nin üzerinde borcu kapatma işi yapıyoruz. Güzel bir proje, vatandaşlarımızın sağlığa erişiminde özellikle bazı bölgelerde geliri düşük ailelerin ilaca erişiminde ciddi sıkıntılar yaşadığını görüyoruz. Bu kapsamda eczacılar olarak başkanımıza teşekkür ediyoruz”diye konuştu

Veresiye defterleri kapanan eczacılar da uygulamadan duydukları memnuniyeti şu sözlerle dile getirdi:

-Eczacı Birol Kaya:“Veresiye borcu olduğu için başkanımızdan talep ettik, Ankara Eczacı Odası da buna öncülük etti. Gerçekten ödeme güçlüğü çeken hastalarımızdı. Onun için çok teşekkür ediyoruz.”

-Eczacı Ayşin Ersoy:“Ekonomik krizin bu kadar derinleştiği bir dönemde çok faydalı bir uygulama. İnsanların borçlarını siliyoruz. Vatandaşlar da çok memnun, çok güzel bir proje.”

-Eczacı Gül Nihal Aytaç:“Sağlığa El Ver projesi, eczanelere olan borcundan dolayı sıkıntı yaşayan hastalarımızın derdine deva olmuştur. Bunun için hastalarımız adına Ankara Büyükşehir Belediyesine çok teşekkür ediyoruz.”

-Eczacı Mehmet Selim Halıcı:“Ankara Büyükşehir Belediyesi ve Ankara Eczacı Odası’na bu projeden dolayı çok teşekkür ederiz. Özellikle alım gücü düşük olan ve ilaç fiyat farklarını, muayene ücretlerini ödemekte zorlanan hastalarımız için güzel bir proje. Çok teşekkür ederiz.”

cpj3x1slarmshwtfyf6gbznq.jpg

nzbmxuhl1dxplc2mg4fg3siw.jpg

ivezw8sbotucqxes2xdwb9fy.jpg

nmto8umscyzsu3l4okfk1tra.jpg

2luwdy7huepazlvbswqftrxk.jpg

fzgxyjwlt0cwcampxdh58nv9.jpg

avam4pzrw1sIm8gyt5yfquns.jpg

hqle6qd4f9iymrhxs3cbg0wg.jpg

wlb73q1cpkh84q5rbe9lipjm.jpg

t0qy8avwmpzlfeho64jjuwge.jpg

dwg5tccb9t1qsn7okrgxdli4.jpg

qpgtyxtcmbcsje8vzxlkrhmn.jpg

f4y5a1sdq6ronv9ch7gbvhcj.jpg

b7ylesvnp2nzgaiwar8o9gcs.jpg

Kaynak:Haber Kaynağı

Etiketler :

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
yorumlar onaylanmamaktadır.