MALTEPELİ KADINLAR ŞİDDETE KARŞI BİLİNÇLENİYOR

MALTEPELİ KADINLAR ŞİDDETE KARŞI BİLİNÇLENİYOR

Maltepe Belediyesi, kendisine bağlı kadın sosyal yaşam merkezlerinde başlattığı 'kadına yönelik şiddetle mücadele’ seminerlerini Fındıklı’da sürdürdü....

Maltepe Belediyesi, kendisine bağlı kadın sosyal yaşam merkezlerinde başlattığı "kadına yönelik şiddetle mücadele’ seminerlerini Fındıklı’da sürdürdü. Seminere katılan kadınlar, hukuki açıdan bilgilendirildi.

Maltepe Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü, kendisine bağlı Fındıklı Kadın Sosyal Yaşam Merkezi’nde “Bugünün ve geleceğin güçlü kadınları: Haklarını bil ve koru” konulu bir seminer düzenlendi.

Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü personeli ve avukat Özge Güngör tarafından verilen seminerde, şiddetin tanımı ve türleri, şiddetin nedenleri, 6284 sayılı Kanun ve uygulama yönetmeliği, şiddet uygulayan ve şiddet mağduru kimdir, şiddetin resmi mercilere bildirimi, şiddete uğrayan, şiddete uğrama tehlikesi bulunan veya ısrarlı takip edilen kişi ne yapmalıdır, şiddet mağduru ile ilgili olarak hangi kararlar alınır, koruyucu tedbirler, tedbir kararları, yerine getirilmesi ve diğer usul işlemleri, şiddet mağdurunu koruyan kurumlar, uluslararası sözleşmeler ve İstanbul Sözleşmesi gibi konularda bilgi verildi.

SEMİNERLER SÜRECEK

Etkinlik sonrası kadınlara bilgilendirici broşürler dağıtılırken kadınlar da eğitimden dolayı belediye yetkililerine teşekkür etti. Seminerler 1-2 Aralık’ta Altın Yıllar Sosyal Yaşam Evi ve 6-7 Aralık’ta Gülsuyu Kadın Sosyal Yaşam Merkezi’nde sürecek.

Kaynak:Haber Kaynağı

Etiketler :

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
yorumlar onaylanmamaktadır.