LÜTFÜ SAVAŞ: İTFAİYE PERSONELİMİZ GECE GÜNDÜZ DEMEDEN GÖREVİ BAŞINDA

LÜTFÜ SAVAŞ: İTFAİYE PERSONELİMİZ GECE GÜNDÜZ DEMEDEN GÖREVİ BAŞINDA

 

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, 25 Eylül-1 Ekim İtfaiye Haftası dolayısıyla itfaiye erlerini ziyaret etti.

Antakya İtfaiye İstasyonu’nda itfaiye erleri ile bir araya gelen Savaş,  gerçekleştirilen faaliyetler hakkında bilgi alarak yapılan müdahaleler ile ilgili hazırlanan sergiyi gezdi.

HBB İtfaiye Daire Başkanı Özer Gövce ziyarette, yeni hayata geçirilen 112 Çağrı Merkezi ile itfaiye entegrasyonunun tanıtımını yaptı.

Müdahaleler ve faaliyetler hakkında Savaş’a bilgi veren HBB yetkilileri, GIZ QUDRA 2 gönüllü itfaiyecilik 3. dönem kapsamında 10 yeni köyün yıl sonuna kadar ekipman ve eğitimlerini tamamlamış halde hazır olacağını bildirdi. Yetkililer, Birleşmiş Milletler Kalkınma Ajansı(UNDP) ile HBB İtfaiye Merkezi (HABİTEM) projesinin de son aşamasında olduğunu söyledi.

Yetkililer, 112’ye iletilen vakaların telli ve telsiz iletişime ihtiyaç duyulmadan doğrudan itfaiye istasyonlarına ve Afet ve Acil Durum Koordinasyon Merkezine (AKOM)düşeceğini ve bu sayede takip, sürat ve koordinasyonun çok daha hızlı yapılacağını aktardı.

Ayrıca ziyarette sahillerde can kurtarma ve su altı ve su üstü arama kurtarma faaliyetleri hakkında da Başkan Savaş’a bilgi verildi.

SAVAŞ: SİZLER ŞEHİRLERİN VE ORMANLARIN GÜVENCESİSİNİZ

İtfaiye personelinin vatandaşların can ve mal güvenliğini sağlamak için gece gündüz demeden görev başında olduklarını söyleyen Lütfü Savaş, “Özellikle yazın çok meşakkatli ve zor şartlarda çok önemli olaylara, yangınlara, trafikte sıkışmış veya kaza yapmış insanlara yardım ediyorsunuz. İtfaiye ekiplerimiz gece gündüz demeden insanlarımızın hayatlarını ve aynı zamanda tabiattaki güzellikleri korumaya çalışıyorlar. Sizler şehirlerin ve ormanların güvencesisiniz. Hepinizin kazasız ve huzurlu günler geçirmenizi diliyorum” diyerek itfaiye personelinin İtfaiye Haftası’nı kutladı.

Lütfü Savaş, itfaiye istasyonunu ziyarete gelen anaokulu öğrencilerine itfaiye ile ilgili boyama kitabı hediye etti.

7jo9sgmzvkpbjpqsil6uwh2c.jpg

uImtf9a5rbdyp3ilujwcvskf.jpg

azpydd9fvlqaohncf65874rl.jpg

mI1apd8zg5uk7ftrx6aseleh.jpg

v5mdtg7fskfzclkeIrnuoaqm.jpg

npm56s4or1z0a2ewbcwocdut.jpg

I6qpfdhkcat0s7rgk4tmljov.jpg

rguz38exhtmIh2yusekcli9k.jpg

wft15rg6jjp27bkdxrsowtha.jpg

orf3tzkqhceytnzaaecodq40.jpg

Kaynak:Haber Kaynağı

Etiketler :

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
yorumlar onaylanmamaktadır.