KUŞADASI’NDA “YEŞİL SEFERBERLİK” DEVAM EDİYOR

KUŞADASI’NDA “YEŞİL SEFERBERLİK” DEVAM EDİYOR

Kuşadası Belediyesi, kent merkezini yaklaşan turizm sezonu hazırlamak için çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Bu kapsamda, Park ve Bahçeler Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, kent merkezinde...

Kuşadası Belediyesi, kent merkezini yaklaşan turizm sezonu hazırlamak için çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Bu kapsamda, Park ve Bahçeler Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, kent merkezinde bulunan Kasım Yaman Parkı’nı yenilemek için kolları sıvadı.

KASIM YAMAN PARKI YENİLENİYOR

Kuşadası Belediyesi, son olarak kentin en eski yeşil alanlarından biri olan Kasım Yaman Parkı’nı yenilemek için çalışmalara başladı. Park ve Bahçeler Müdürlüğü’ne bağlı ekipler parkın ilk olarak zemin kaplamalarını sökmeye başladı. Atatürk Bulvarıüzerinde yer alan parkın eskiyen oturma grupları ise yenilenmek üzere Park ve Bahçeler Müdürlüğü şantiyesine götürüldü. Çalışmalar kapsamında ayrıca çocuk oyun grubunun zemini yenilenerek genişletilecek. Doğal taşlı havuzun bakımı yapılarak korunurken diğer havuz sökülecek. Parkta dağınık halde bulunan tarihi eserler bir araya toplanarak sergilenecek. Öte yandan 1936 ile 1937 yılları arasında Kuşadası Belediye Başkanlığı yapan Kasım Yaman’ın heykeli bakımdan geçirilecek. Son olarak uygulanacak özgün peyzaj tasarımı ile park kısa süre içerisinde bütünüyle yenilenmiş olarak kullanıma açılacak. 

“YEŞİL VE TARİHİ DOKU KORUNACAK”

Kuşadası Belediye BaşkanıÖmer Günel, Kasım Yaman Parkı’nda modern bir peyzaj çalışması yürüteceklerini belirterek, “ Kuşadası’nın eski belediye başkanlarından Kasım Yaman’ın ismini taşıyan parkı yenilemek için çalışmalara başladık. Kent merkezimizde bulunan parkın yeşil ve tarihi dokusunu koruyarak yenileyeceğiz. Kasım Yaman Parkı da kentimizin pek çok merkezi noktası gibi yeni sezonu çok daha yeşil ve modern bir görünümle karşılayacak” dedi. 

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
yorumlar onaylanmamaktadır.