KONYALI ESNAFTAN KENDİSİNİ HEDEF GÖSTEREN İNTERNET SİTELERİNE TEPKİ

KONYALI ESNAFTAN KENDİSİNİ HEDEF GÖSTEREN İNTERNET SİTELERİNE TEPKİ

Konya'da restoran ve kafe işletmecilerinin dükkanlarının açılması için yaptığı eylemden sonra, açıklamayı okuyan Mehmet Emin Altunses'in CHP üyesi olması nedeniyle eleştirildi. Altunses...

Konya'da restoran ve kafe işletmecileri dükkanlarının açılması için eylem yaptı. Basın açıklamasını okuyan Mehmet Emin Altunses'in eylmin ardından bazı internet sitelerinde CHP üyesi olması nedeniyle hedef gösterildiğini söyleyen esnaf, Altunses'e sahip çıktı. Altunses ise sosyal medya hesabından esnaf odası kayıt belgesini paylaştı.

Konya'da önceki gün esnaf koronavirüs önlemleri nedeniyle dükkanlarının kapalı olmasına tepki gösterdi. Şehit Yunus Mermer Parkı'nda basın açıklaması yapan grup adına konuşan Mehmet Emin Altunses ise "Bugüne kadar sessiz kalmamızın tek nedeni milletimizin sağlığı, devletimizin düzeniyken bu kongreler neden yapıldı?" demişti.

SOSYAL MEDYADAN ODA KAYIT BELGESİNİ PAYLAŞTI

Altunses, iktidara yakın haber sitelerinde CHP üyesi olması nedeniyle "Konya'da esnaf gibi eylem yapan troller CHP üyeleri çıktı!" başlıklı yazılarla hedef gösterildiğini söyledi.

Altunses Konya Lokantacılar Esnaf Odası'nın verdiği kayıt belgesini "Pudra şekerli küt böreği satmıyoruz diye beni esnaftan saymamışlar" notu ile paylaşırken, eylemi yapan grup bir açıklama yayımlayarak Altunses'e destek verdi:

"Grup adına açıklamayı yapan Mehmet Emin Altunses’in siyasi düşünceleri ve faaliyetleri bir kenara, tıpkı o da hepimiz gibi 1 yıldır mağdur olan, mücadele eden esnaf komşumuz ve bir arkadaşımız iken gelecek kaygımız üzerinden siyaset yapma ve yaranma gayretleri; bizi, işletmelerimizin, evimizin geleceğinden ziyade ülkemizin geleceğini oturup düşünmeye sevk etmiştir.

"Tekrar belirtmekte fayda var: orada esnaf vardı, işini kaybeden çalışanlar vardı ve bu kötü gidişin farkında olan, bizleri hiç yalnız bırakmayan işletmelerimizin değerli misafirleri vardı. Herkese ayrı ayrı teşekkür ederken, bugün yaşadığımız hadiseyi ve içerisine düştüğümüz durumu Konya esnafına reva gören anlayışı kınıyoruz."

 

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
yorumlar onaylanmamaktadır.