KONAK GÜLTEPE'YE YENİ MEYDAN PARKI

KONAK GÜLTEPE'YE YENİ MEYDAN PARKI

Konak Belediyesi, Gültepe Meydanı'nda yenileme ve düzenleme çalışması başlattı. Bölge halkının talepleri doğrultusunda yapılacak çalışmalardan sonra meydan, artan yeşil alanı, yenilenmiş...

Konak Belediyesi, Gültepe Meydanı'nda yenileme ve düzenleme çalışması başlattı. Bölge halkının talepleri doğrultusunda yapılacak çalışmalardan sonra meydan, artan yeşil alanı, yenilenmiş oturma ve dinlenme alanları, çocukların yüzünü güldürecek çocuk oyun alanı ve oyun grupları ile yepyeni bir çehreye bürünecek.

Konak Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri, Gültepe Meydanı'nı artan yeşil dokusu ve dinlenme alanları ile bölge halkının keyifle kullanacağı bir parka dönüştürecek. Bölgenin kentsel dönüşümüne uygun olarak düzenlenecek Gültepe Meydan Parkı, çocukların neşeli kahkahalarının duyulacağı bir oyun parkına da kavuşacak. 

Toplam 1.100 metrekarelik bir alan üzerinde yer alan Gültepe Meydanı’nda, bölge halkından gelen talep doğrultusunda yenileme çalışması başladı. Bölgede ihtiyaç duyulan çocuk oyun alanı için Gültepe Meydan Parkı içerisinde 350 metrekarelik bir alan ayrıldı. Zemini kauçuk malzeme ile kaplanan alana ilçedeki diğer parklardaki gibi çocukların severek kullandığı, eğlenceli ve modern oyun grupları monte edilecek. Gültepe Meydan Parkı, yeni düzenleme ile çocuk kahkahalarına ev sahipliği yapacak, yaşayan bir alana dönüşecek.

450 metrekarelik yeşil alanda çim serimi yapılacak, yeşil dokunun korunması için altyapı oluşturularak otomatik sulama tesisatı döşenecek. Aydınlatma ekipmanı tamamen yenilenerek parkın daha aydınlık ve görünür olması sağlanacak. Tüm banklar ve çöp kovaları yenilenecek, yeni oturma ve dinlenme alanları oluşturulacak. Alanın giriş ve çıkışlarında da düzenleme yapılarak daha erişilebilir bir hale getirilecek. Gültepe Meydan Parkı düzenlemesi ile birlikte alanıçevreleyen kaldırımlar da yenilenecek. Öte yandan meydanın simgesi haline gelen Atatürk heykelinin de boya ve bakımı yapılacak. Mustafa Kemal Atatürk, Gültepe Meydan Parkı’nda Gültepeliler'i selamlamaya devam edecek. 

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
yorumlar onaylanmamaktadır.