KOD 29'LA İŞTEN ATILAN MİGROS İŞÇİLERİ PATRON ÖZİLHAN'IN EVİNİN ÖNÜNDE EYLEM YAPTI

KOD 29'LA İŞTEN ATILAN MİGROS İŞÇİLERİ PATRON ÖZİLHAN'IN EVİNİN ÖNÜNDE EYLEM YAPTI

Marketler zinciri Migros’un Kocaeli'nde bulunan deposunda çalışırken ücretsiz izne çıkarılan ve “Kod 29” ile tazminatsız işten atılan DGD-Sen üyesi işçiler, şirketin sahibi Tuncay...

Marketler zinciri Migros’un Kocaeli'nde bulunan deposunda çalışırken ücretsiz izne çıkarılan ve “Kod 29” ile tazminatsız işten atılan DGD-Sen üyesi işçiler, şirketin sahibi Tuncay Özilhan’ın Beykoz'daki evinin önünde eylem yaptı.

Pandemi nedeniyle işten çıkarmaların yasak olduğu bir süreçte önce ücretsiz izne çıkarılan ardından “Kod 29” ile işten çıkarılan Migros işçileri, Anadolu Grup Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Özilhan'ın İstanbul Beykoz’da oturduğu sitenin önünde basın açıklaması yaptı. Daha sonra polis grubun dağılmasını istedi. Eylemcilerin haklarını talep ettiklerini, 7-8 yıldır çalışıp da tek kuruş alamadıklarını söyleyerek eylemi sürdürmek istedi. 

Güvenlik güçlerinin grubu dağıtmak için yaptığı müdahale sırasında bazı kadın işçilerin ağladıkları görülürken, bazı işçiler de polise “Parası olan, zengin olanın yanında durmayın haklı olanın yanında durun” sözleri ile tepki gösterdi.

İşçiler, “İki aydır kiramıödeyemiyorum. Bu insanlar kirasınıödeyemiyor parası yok diye kendini mi yaksın! Burada bu şirkette 6-8 yıl çalışanlar var. Haklarımızı getirsinler. Sizler de işçi emekçi çocuklarısınız bize neden böyle davranıyorsunuz? Terörist miyiz biz? Yazıklar olsun” diyerek tepki gösterdi.  

 

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
yorumlar onaylanmamaktadır.