KOCAELİ MÜTEAHHİTLER BİRLİĞİ: DEMİR FİYATLARI KONTROLSÜZ YÜKSELİŞTE

KOCAELİ MÜTEAHHİTLER BİRLİĞİ: DEMİR FİYATLARI KONTROLSÜZ YÜKSELİŞTE

Kocaeli Müteahhitler Birliği Başkanı Oğuzhan Keleş, inşaat demirinde kontrolsüz bir fiyat artışı yaşandığını söyledi. Keleş, geçen yıl mayıs ayında 480 dolar olan bir ton demirin...

SEFA GARDİYANOĞLU

Kocaeli Müteahhitler Birliği Başkanı Oğuzhan Keleş, inşaat demirinde kontrolsüz bir fiyat artışı yaşandığını söyledi. Keleş, geçen yıl mayıs ayında 480 dolar olan bir ton demirin bu yıl 880 dolara çıkmasını beklediklerini ama artışın ne kadar olacağının halen belirsiz olduğunu açıkladı.

Üretici firmaların fiyat artışını, hammadde olarak kullanılan ithal hurda demir fiyatındaki yükselişe bağladıklarını aktaran Keleş, durumun tek bir gerekçe ile izah edilemeyeceğini söyledi.

“FİYATLAR KONTROL ALTINA ALINMALI”

Keleş, “İnşaat maliyetlerindeki fiyat artışlarının üzerine bir de imalatımızın ana taşıyıcısı olan inşaat demiri fiyatlarındaki kontrolsüz yükseliş; sektörde faaliyet gösteren, kent ekonomisine, mimarisine ve gelişimine katkı sunan firmalarımızı devam eden projelerinde zorladığını ve yeni yatırımları ile ilgili çekimser kalmalarına sebebiyet veriyor. Fiyat artışları bir an önce kontrol altına alınmalı” dedi.

 

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
yorumlar onaylanmamaktadır.