KISIRKAYA PLAJI'NDA TEMİZLİK VAR

KISIRKAYA PLAJI'NDA TEMİZLİK VAR

“Sıfır 1’den Büyüktür” projesiyle önemli bir sosyal hareket başlatan Koroplast, Sarıyer Belediyesi’nin desteğiyle, sıfır kirlilik, sıfır atık, sıfır israf diyerek Sarıyer Kısırkaya Plajı’nda çevre temizliği yaptı.

Dünya Çevre Haftası kapsamında, sıfır atık konusuna odaklanan yeni bir projeyi hayata geçiren Koroplast, Sarıyer Belediyesi ile bir araya gelerek; “Sıfır 1’den Büyüktür” projesi kapsamında azalan dünya kaynakları, artan çevre kirliliği ve gıda israfı gibi sorunlara dikkat çekti. Etkinliğe Sarıyer Belediye Başkanı Mustafa Oktay Aksu’nun yanı sıra Başkan Yardımcıları, birim müdürleri, Sivil Savunma Birimi ekipleri, Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü ekipleri ile Cihan Çelik, Ersin Doğan, Beril Oymak, Çağatay Mutlu, Murat Akay, Özge Öz, Aydan Üstkanat gibi tanınmış influencerlar da katıldı.

SÖZLERİ YERİNE GETİRMEK İÇİN VERİYORUZ

Burada komşularımızla beraber Kısırkaya plajını temizlemek için bir araya geldik” diyerek konuşmasına başlayan Sarıyer Belediye Başkanı Mustafa Oktay Aksu sözlerini şu ifadelerle sonlandırdı: “İnşallah kurban bayramına yetiştirmeye çalışıyoruz burada gerek araçları ile gelen komşularımızın araçlarını park edebileceği bir otopark alanı, oturup istirahat edebilecekleri rahat mekânlar ve bir kafemiz olacak. Tüm bunların yanı sıra soyunma kabinleri ve duşlar da yapılacak. Kısırkaya plajının yanı sıra Kilyos'un da iki farklı noktasında plaj çalışmamız var. Aynı zamanda Rumeli Feneri’nde de çalışmalarımız devam ediyor. Kısaca şunu söylemek istiyorum sözleri yerine getirmek için veriyoruz. Haziran ayı sonu itibari ile de 4 ayrı noktada plaj hizmeti vermeye başlayacağız. Bugün yapılacak olan çalışmaya değinecek olursak, bizler neden çöp toplamaya ihtiyaç duyuyoruz arkadaşlar, herkes bu konuda duyarlı olsa ve doğaya çöp atmasa ya da kendi çöpünü kendisi toplasa böyle bir farkındalık yapmamıza gerek kalmayacak. Kısacası doğaya sahip çıkmak zorundayız bununla alakalı ben tüm komşularımızı, vatandaşlarımızı daha duyarlı olmaya davet ediyorum.”

“SIFIR, 1’DEN BÜYÜKTÜR”

Koroplast Pazarlama Direktörü Gülsün Mersin, Kısırkaya’da yapılan farkındalık çalışması için şunları söyledi: “Çevre kirliliğiyle mücadelede toplumsal farkındalık yaratmayı amaçlayan “Sıfır, 1’den Büyüktür” projemiz kapsamında, Sarıyer Belediyesi ile gerçekleştirdiğimiz temizlik etkinliğimiz birçok çevre gönüllüsü tarafından büyük destek gördü. Çevre için gerçekleştirdiğimiz tüm projeler, yalnızca bugünün değil, gelecek nesillerin de temiz bir çevrede yaşamasını sağlamak için atılan önemli adımlar. Toplumun her kesimini bu mücadeleye davet ediyor ve her zaman yaşanılabilir bir dünya için birlikte kolay diyoruz."

fjz4d35gweyphi8x6quv7lgy.jpg

re4m9etgud1nqifgrsamyb3k.jpg

f5dqmejvqiouc1ewyjrpl8a3.jpg

ldbrmv5o9t83fwsmpuzhvdbx.jpg

fzs2e7nxbskcpa8Ioqmzrd1t.jpg

u81Iyrlnxvcqgqdfbh72pezg.jpg

krhwzpxt0ky5w8uljaudcqhi.jpg

oq7mlmrctwagsIiyo89zzwtd.jpg

u8tmIcw562hka1hc03y9kej7.jpg

k9jcqzwdmpmpsnkcouagu2nb.jpg

5vytpng79oos6cmnpswvqily.jpg

oumkIee1skwjf6adchdqgvz4.jpg

Kaynak:Haber Kaynağı

Etiketler :

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum