KESK ANKARA YÜRÜYÜŞÜNDE YALOVA DURAĞI AŞILDI: KHK'LAR GİDECEK BİZ KALACAĞIZ

KESK ANKARA YÜRÜYÜŞÜNDE YALOVA DURAĞI AŞILDI: KHK'LAR GİDECEK BİZ KALACAĞIZ

KESK'in, üyelerine yönelik "baskı, ihraç ve sürgünler"e karşıİstanbul'dan başlattığı yürüyüşte Yalova'ya ulaştı. Yoğun kar yağışı altında yapılan basın açıklamasında, “KHK’lar...

KESK'in, üyelerine yönelik "baskı, ihraç ve sürgünler"e karşıİstanbul'dan başlattığı yürüyüşte Yalova'ya ulaştı. Yoğun kar yağışı altında yapılan basın açıklamasında, “KHK’lar gidecek biz kalacağız”,” "Gün gelecek devran dönecek AKP halka hesap” sloganları atıldı.

Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu'nun (KESK), KHK ile ihraç edilen kamu emekçileri için "Çalışma Hakkımı, İşimi İstiyorum" talebiyle İstanbul'dan Ankara'ya başlattığı yürüyüş Yalova'da yapılan basın açıklamasının ardından Ankara’ya doğru devam ediyor.

MESK ve bağlı sendikaların Merkez Yürütme Kurulu üyelerinden oluşan heyet, Yalova'da yoğun kar yağışı altında basın açıklaması yaptı. “KHK’lar gidecek biz kalacağız”,” "Gün gelecek devran dönecek AKP halka hesap” verecek sloganlarının atıldığı basın açıklamasında konuşan KESK Eş Genel Başkanı Mehmet Bozgeyik, "Dün İstanbul’da yola çıktık. Hem Avrupa yakasında hem de Anadolu yakasında, Gebze ve İzmit’te yapmış olduğumuz basın açıklamalarıyla bir kez daha yaşamış olduğumuz sorunları hukuksuzlukları adaletsizlikleri baskıları sürgünleri kamuoyuna basınla paylaşarak bugün Yalova’ya geldik" dedi. Bozgeyik, şunları söyledi:

"Özellikle bu 5 yıllık KHK sürecinde olağanüstü baskı ve faşizan ortamda hukuksuz bir şekilde işten çıkartılan, baskı gören gözaltı ve tutuklamalara maruz kalan, yaşadıkları zulüm ve zorbalığa dayanamayarak yaşamını yitiren KHK’li arkadaşlarımızı saygıyla, sevgiyle anmak istiyoruz. Daha dün Samsunda Doç. Dr. Mustafa işten çıkarıldığı için inşaatta çalışırken vinçin altında kalarak yaşamını yitirdi. Buradan açıkça ifade ediyoruz. Tüm bunun sorumluluğu bugün Türkiye’yi yönetme iddiasıyla iş başında olan ama yönetemeyen, sürekli krizleri, kaosları dayatan bu AKP iktidarınındır."

Basın açıklamasının ardından yürüyüş heyeti Ankara'ya uğurlandı. 

 

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
yorumlar onaylanmamaktadır.