KAYI İNŞAAT İŞÇİLERİ HAKLARINI "HELAL" ETMEDİ

KAYI İNŞAAT İŞÇİLERİ HAKLARINI "HELAL" ETMEDİ

Cezayir'de çalıştıkları halde 2.5 yıllık haklarını alamayan Kayıİnşaat işçileri, pandemi kısıtlamaları sırasında mağdur olan esnaf ve çalışanlardan helallik isteyen Cumhurbaşkanı...

Cezayir'de çalıştıkları halde 2.5 yıllık haklarını alamayan Kayıİnşaat işçileri, pandemi kısıtlamaları sırasında mağdur olan esnaf ve çalışanlardan helallik isteyen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a "Haklarımızı helal etmiyoruz" dediler.

Kayıİnşaat işçilerinin örgütlü olduğu sendika olan İnşaat Sen'in Twitter hesabından bir video yayınladı. Video, işçilerin bugün bakanlık önündeki yaptıkları protesto görüntülerinden hazırlandı. Videoda ilk konuşan Kayı inşaat işçisi, "Bu seslenişim Cumhurbaşkanımızadır. Geçen televizyona çıkıp diyor ya hani, "Herkesten helallik istiyorum" diye. Ben açık ve net diyorum, hakkımı helal etmeyeceğim kesinlikle. Eğer helallik istiyorsa bir an önce bu işçilerin çektiğini görsün ondan sonra helallik istesin. Ben hakkımı helal etmiyorum" diye konuştu. Bu işçi daha sonra yanındakilere dönerek, "Arkadaşlar helal ediyorsa bilmiyorum, ediyor musunuz arkadaşlar?” diye sordu. Diğer Kayıİnşaat işçileri de bu soruya "Etmiyoruz, haklarımız gasp edilmiştir" karşılığını verdi.

 

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
yorumlar onaylanmamaktadır.