KARTAL'DA MUHTARLAR YARIŞTI, ÇOCUKLAR VE DOĞA KAZANDI

KARTAL'DA MUHTARLAR YARIŞTI, ÇOCUKLAR VE DOĞA KAZANDI

Kartal Belediyesi’nin sıfır atık bilincini geliştirmek ve evsel atık yağları geri dönüşüme kazandırmak amacıyla başlattığı“Muhtarlarımız Yarışıyor” kampanyası sona erdi. Yarışmanın...

Kartal Belediyesi’nin sıfır atık bilincini geliştirmek ve evsel atık yağları geri dönüşüme kazandırmak amacıyla başlattığı“Muhtarlarımız Yarışıyor” kampanyası sona erdi. Yarışmanın sonunda tablet ile ödüllendirilen muhtarlar, örnek bir davranış sergileyerek kazandıkları tabletleri ihtiyaç sahibi çocuklara hediye etti.

Kartal Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü’nün evsel atık yağların çevreye, insanlara, hayvanlara ve şehir altyapısına zarar vermeden, doğaya karışmadan geri dönüştürülmesi amacı ile 1 Ekim 2020 – 15 Mart 2021 tarihleri arasında başlattığı kampanya kapsamında, Kartal’da bulunan 20 mahalle muhtarı temiz bir çevre için yarıştı.

5 ay boyunca ev ve iş yerlerinden topladıkları atık yağları, Kartal Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü’ne teslim eden muhtarlardan en çok atık yağ toplayan üçüne, tablet ödülü verildi.

Tabletler, Kartal Belediyesi Başkan Yardımcısı Hüseyin Tozkoparan tarafından takdim edilirken, belediye meclis üyeleri Aysel Yücel ve Gülay Boyraz da takdim sırasında hazır bulunarak, muhtarları tebrik etti.

TABLETLER, İHTİYAÇ SAHİBİÇOCUKLARA ULAŞTIRILDI

Yarışma sonucunda birinci olan Uğur Mumcu Mahallesi Muhtarı Soner Eker, üç tablet; Çavuşoğlu Mahallesi Muhtarı Arif Koç, iki tablet; Cevizli Mahallesi Muhtarı Memiş Dikilidaş da bir tablet ile ödüllendirildi. Ödüllerini alan muhtarların üçü de örnek bir tavır sergileyerek kazandıklarıödülleri, uzaktan eğitim sürecinde tablet sıkıntısı yaşayan ihtiyaç sahibi çocuklara hediye etti.

 

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.