KARTAL BELEDİYESİ’NİN ÇALIŞMALARIYLA 1 TON EVSEL ATIK İLAÇ İMHA EDİLDİ

KARTAL BELEDİYESİ’NİN ÇALIŞMALARIYLA 1 TON EVSEL ATIK İLAÇ İMHA EDİLDİ

Kartal Belediyesi, ilçe genelinde atık yönetimi ve sıfır atık seferberliği ile ilgili çalışmalarına her geçen gün bir yenisini daha ekliyor.

Kartal Belediyesi ve İstanbul Eczacılar Odası arasında yapılan protokol kapsamında, gönüllü eczanelerde toplanan evsel atık ilaçlar imha ediliyor. İnsan ve çevre sağlığı açısından büyük risk oluşturan evsel atık ilaçların toplanarak bertaraf edilmesi sağlanıyor. 

Halkın sağlığını ilk sırada tutarak hizmetlerine öncelik veren Kartal Belediyesi,  evsel atık ilaçların toprağa karışmasını engellemek, doğayı korumak ve evsel atık ilaçların toplanarak güvenli bir şekilde bertaraf edilmesi amacıyla ilçede genelinde bir çalışma başlattı. 

Kartal Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü tarafından yürütülen çalışmalar kapsamında gönüllü eczanelere atık kovaları bırakılarak evsel atık ilaçların toplanması sağlandı. Bırakılan evsel atık ilaçlar toplanarak imha edilmek üzere İstanbul Büyükşehir Belediyesi Tıbbi Atık İmha Tesisi’ne teslim edildi. Yapılan çalışmalar kapsamında ilçe genelinde toplanan 1 ton evsel atık ilacın imha edilmesi sağlandı. Halkın sağlığını olumsuz etkileyerek riskin önüne geçilmiş oldu.67uVskUgeRYNFGfb4ZS8xHoP.jpeg

qNlW5IGX8OfKYDCZTmRQHtLS.jpeg

XlIo631UaFsRTNOjDicuxG4C.jpeg

Eu02Vdx3gBkR8nwTLKaGfqI4.jpeg

QnYRIFs7JLPNWDuydpHhGKC8.jpeg

8GaDEh2yueNfzITjRmoVAMXw.jpeg

Kaynak:Haber Kaynağı

Etiketler :

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
yorumlar onaylanmamaktadır.