KARŞIYAKA BELEDİYESİ'NDEN KONTROLSÜZ YIKIMLA İLGİLİ AÇIKLAMA: "KONUYLA İLGİLİ TEKNİK İNCELEME VE SORUŞTURMA BAŞLATILDI"

KARŞIYAKA BELEDİYESİ'NDEN KONTROLSÜZ YIKIMLA İLGİLİ AÇIKLAMA: "KONUYLA İLGİLİ TEKNİK İNCELEME VE SORUŞTURMA BAŞLATILDI"

Karşıyaka Belediyesi, dün ilçeye bağlıŞemikler Mahallesi'nde, ağır hasarlı binanın yıkımı sırasında yaşanan olayla ilgili açıklama yaptı. Yıkımı yapılan binanın arkasındaki başka...

Karşıyaka Belediyesi, dün ilçeye bağlıŞemikler Mahallesi'nde, ağır hasarlı binanın yıkımı sırasında yaşanan olayla ilgili açıklama yaptı. Yıkımı yapılan binanın arkasındaki başka bir binanın üzerine devrilerek hasar oluşturmasıyla sonuçlanan olayla ilgili detaylı teknik inceleme ve soruşturmanın başlatıldığı belirtildi.

Yaşanan olayla ilgili Karşıyaka Belediye Başkanı Cemil Tugay'ın açıklamasışöyle:

“Bugün akşam saatlerinde Şemikler mahallemizde 6222 sokak üzerinde, depremde ağır hasar almış bir binanın özel bir firma tarafınca gerçekleştirilen yıkımı esnasında, üzücü bir olay yaşanmış, yıkım işlemi sırasında binanın bir kısmının kontrolsüzce yan yatması ile komşu bir başka binanın yan cephesinde ağır hasar oluşmuştur. Bu üzücü olayda önceden boşaltılmış olan binada ve yıkımda görevli çalışanlarda herhangi bir yaralanma oluşmamış olması en büyük tesellimizdir.

Ruhsatlı olarak gerçekleştirilen yıkım işlemi öncesinde, alınması gereken güvenlik önlemleri ile ilgili sorumlu firma idari ve teknik açıdan önceden bilgilendirilmiş, gerekli taahhütler alınmış ve yıkım öncesi kontroller yetkililer tarafınca eksiksiz yerine getirilmiştir. Alınan önlemlere rağmen bu durumun oluş nedeni ile ilgili ön inceleme Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü ve Karşıyaka Belediyesi yetkililerince yerinde yapılmış, detaylı teknik inceleme ve konuya dair soruşturma en kısa zamanda tamamlanmak üzere başlatılmıştır. Evleri zarar gören vatandaşlarımızın mağduriyetlerinin önlenmesi için gereken önlemler alınacak ve oluşan zararın tazmini için yürütülecek işlemlerde vatandaşlarımızın her zaman yanında olunacaktır. Olaydan etkilenen tüm vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimizi iletiyor, durumu saygıyla kamuoyumuzun bilgisine sunuyoruz.”

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
yorumlar onaylanmamaktadır.