KAHVECİLER ODASI BAŞKANI İSA GÜVEN'DEN İNTİHAR TEPKİSİ: "BİZ ‘BUNALIMDAYIZ’ DEDİKÇE, KAHVEHANELERİMİZİ AÇMIYORSUNUZ"

KAHVECİLER ODASI BAŞKANI İSA GÜVEN'DEN İNTİHAR TEPKİSİ: "BİZ ‘BUNALIMDAYIZ’ DEDİKÇE, KAHVEHANELERİMİZİ AÇMIYORSUNUZ"

Ankara Kahveciler ve Esnaf Odası Başkanıİsa Güven, İzmir’de "Ölümümden kimse sorumlu değil, dayanacak gücüm kalmadı" notu bırakarak intihar eden Nuri Çengeloğlu'nun yaşadıklarına tepki...

Ankara Kahveciler ve Esnaf Odası Başkanıİsa Güven, İzmir’de "Ölümümden kimse sorumlu değil, dayanacak gücüm kalmadı" notu bırakarak intihar eden Nuri Çengeloğlu'nun yaşadıklarına tepki gösterdi. İsa Güven, “Bir yıldır evimize ekmek parası götüremiyoruz. Biz ‘Bunalımdayız’ dedikçe, ne hikmetse bizim kahvehanelerimizi açmıyorsunuz. Bu vaka sadece kahvecilerden bulaşmıyor. Bu beşinci intiharımız” diyerek çözüm bulunması için yetkililere çağrıda bulundu.

İzmir'de iş yapamayan kahvecinin intihar etmesine tepki gösteren Başkan Güven şunları söyledi:

“Dün olağanüstü bir sonuçla karşı karşıya geldik. Bir yıldır açılmayan kahveci esnafımız işleri nedeniyle olağanüstü bunaldı. İzmir'de 30 yıldır kahvecilik yapan Nuri Çengeloğlu intihar ederek hayatına son verdi. Tüm teşkilatımızın başı sağolsun. Olağanüstü bunalımdayız. Buradan tüm siyasi parti genel başkanlarına ve Sayın Cumhurbaşkanı'na sesleniyorum, bir yıldır evimize ekmek parası götüremiyoruz. Biz ‘Bunalımdayız’ dedikçe, ne hikmetse bizim kahvehanelerimizi açmıyorsunuz. Bu vaka sadece kahvecilerden bulaşmıyor. Bu beşinci intiharımız. Bizim kahvehanelerimizi açın evimize ekmek parası götürelim. Kahvehanelerimiz açık ama tavla, okey oyunları oynanmadığı müddetçe müşteri gelmiyor. Yazıktır, günahtır. Bıçak kemiğe dayandı.”

 

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
yorumlar onaylanmamaktadır.