KAHVECİ ESNAFINDAN ERDOĞAN'A: "53 YILDA BİRİKİMİ, BU PANDEMİ ALDI GÖTÜRDÜ, BEN SANA NE HELALLİK VERECEĞİM"

KAHVECİ ESNAFINDAN ERDOĞAN'A: "53 YILDA BİRİKİMİ, BU PANDEMİ ALDI GÖTÜRDÜ, BEN SANA NE HELALLİK VERECEĞİM"

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, grup toplantısındaki konuşmasında bu hafta kürsüyü kahvehane işletmecisi Hasan Çiftçi'ye bıraktı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın esnaftan...

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, grup toplantısındaki konuşmasında bu hafta kürsüyü kahvehane işletmecisi Hasan Çiftçi'ye bıraktı. Çiftçi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın esnaftan helallik istemesi için, "Cumhurbaşkanışimdi kahveci esnafından helallik istiyor. Ben 33 sene devlete çalıştım. Devlet memurluğu yaptım. 20 sene kahvecilik yaptım, eder 53 yıl. 53 yılda birikimimi bu pandemi aldı götürdü. Ben sana ne helalliği vereceğim" dedi.

Akşener, grup toplantısındaki konuşmasının bir bölümünde kürsüyü Ankara’da kahvehane işleten esnaf Hasan Çiftçi'ye bıraktı. Kürsüye çıkan esnaf Hasan Çiftçi, Akşener'e teşekkür ederek, "Demek ki kahveci esnafının da bir anası var. Bir bacısı var. Bir sahibi var" dedi.

"BEN SANA NE HELALLİĞİ VERECEĞİM"

Ankara'nın Etimesgut ilçesinde 20 yıl kahvecilik yaptığını ve dükkanının pandemi nedeniyle 8 aydır kapalı olduğunu söyleyen Çiftçi, kahveci esnafının mağduriyetini, şöyle anlattı:  

"Bugün açacağız, yarın açacağız. Şöyle olacak böyle olacak. Bilim Kurulu toplanıyor. Şu toplanıyor. Bu toplanıyor derken 8 ay geçti. 8 ay zarfında; cadde üzerinde kahvem kiralık artık kira ödeyecek gücümüz kalmadı. Borçlandık. Sayın Cumhurbaşkanışimdi kahveci esnafından helallik istiyor. Ben 33 sene devlete çalıştım. Devlet memurluğu yaptım. 20 sene kahvecilik yaptım. Eder 53 yıl. 53 yılda birikimimi bu pandemi aldı götürdü. Ben sana ne helalliği vereceğim. Kahvecilerin durumu çok zor. Çok perişan. Ben kapattım, kahvem yok şu anda. Diğer arkadaşlarımız hepsi çok perişan durumda. Artık söylenecek çok şey var çekiniyoruz, konuşamıyoruz. Daha neler var konuşamıyoruz. İçimden düşünüyorum ne yapacaklar şimdi. İki tane oğlum var devlet memuru. Acaba? Ne yaparlarsa yapsınlar…" 

AKŞENER: "HANİ BU ABİLER 3Y İLE MÜCADELE İÇİN YOLA ÇIKMIŞLARDI?"

Esnaf Hasan Çiftçi'nin "Çekiniyoruz, konuşamıyoruz" sözlerinden sonra kürsüye çıkan Akşener, "Vay be, hani bu abiler, hani ‘3Y’ ile mücadele etmek için yola çıkmışlardı. Yasaklar da bunlardan biri. İşte örneği. Derdini anlatmakla ilgili çekinen bir insan. Ne acı değil mi?" dedi.

 

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
yorumlar onaylanmamaktadır.