İZMİT'TE ÜCRETSİZ NİKAH SALONLARI HİZMETE DEVAM EDECEK

İZMİT'TE ÜCRETSİZ NİKAH SALONLARI HİZMETE DEVAM EDECEK

1 Haziran’a kadar durdurulan nikah işlemlerinin yeniden serbest bırakılmasının ardından İzmit Belediyesi'nin düğün ve nikah salonları, evleneceklere 1 TL’ye hizmet vermeye devam edecek.

1 Haziran’a kadar durdurulan nikah işlemlerinin yeniden serbest bırakılmasının ardından İzmit Belediyesi'nin düğün ve nikah salonları, evleneceklere 1 TL’ye hizmet vermeye devam edecek.
 
İzmit Belediyesi'nin ücretsiz nikah salonu uygulaması sürüyor. Göreve geldikten sonra bütün nikah salonlarını 1 TL gibi sembolik rakamla evlenecek çiftlere açan İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet’in bu desteğinden şu ana kadar 2 bin 717 çift yararlandı. 
 
Yaşamlarını birleştirmek isteyen vatandaşlar, İzmit Belediyesi'nin evlendirme hizmeti verdiği Yunus Emre Kültür Merkezi, Alikahya, Erol Olçok, Necati Gençoğlu, Ayazma ve Şehit Ramazan Sarıkaya kültür merkezlerinden 1 TL’ye yararlanıyor.
 
Öte yandan, şehit yakınları, gazi, dul, yetim ve engelli vatandaşlar ise nikah salonlarından tamamen ücretsiz olarak faydalanıyor.
 
1 Haziran’a kadar pandemi nedeniyle durdurulan nikah işlemlerinin, sonraki tarihte yeniden başlaması bekleniyor.
 
2 BİN 717 ÇİFT YARARLANDI
 
İzmit Belediyesi Yazıİşleri Müdürlüğü’ne bağlı Evlendirme Birimi’nin uzun yıllardır evlendirme memuru olarak çalışan ve kıydığı nikâhlarla çiftlerin mutlu günlerini imza altına alan Fikri Sever, uygulama ile ilgili şunları söyledi:
 
“İzmit Belediyemize bağlı 6 adet nikah ve düğün salonumuz bulunuyor. İster düğün, ister nikah olsun başkanımız Av. Fatma Kaplan Hürriyet’in takdiri ve meclis kararı ile bu salonlardan yararlanmanın bedeli 1 TL’ye düşürülmüştü. Vatandaşlarımızda büyük bir sevgi uyandıran bu uygulamayla 2 bin 717 çift dünya evine girdi.
 
 
İnsanlar düğün ve nikah yaparken masraflarıçok oluyor. Bununla birlikte salon kirasının 1 TL olduğunu öğrenince büyük bir memnuniyet duyuyorlar. Yaklaşık 2 yıldır devam eden nikahlarımız 1 TL uygulamasıyla devam ediyor. Pandemi dolayısıyla 1 Hazirana kadar nikahlarımız ertelendi. Çok acil, çok sıkıntılı olan nikahlarımızı 2 şahit ile kıymaya devam ediyoruz. 1 Haziran'dan sonra nikahların ve düğünlerin açılacağını düşünüyoruz. Evlenecek kardeşlerimize mutluluklar diliyoruz."
 
 

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
yorumlar onaylanmamaktadır.