İZMİT’İN KÖYLERİNDE FİDE DAĞITIM ŞENLİĞİ

İZMİT’İN KÖYLERİNDE FİDE DAĞITIM ŞENLİĞİ

İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, tarımsal destek için İBB’den yüzde yüz hibe olarak getirttiği yüksek verimli sebze fidelerini, kendi elleriyle köylüye dağıttı.

İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, tarımsal destek için İBB’den yüzde yüz hibe olarak getirttiği yüksek verimli sebze fidelerini, kendi elleriyle köylüye dağıttı.
 
İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet’in İstanbul Büyükşehir Belediyesi ile temasları sonucunda İzmit köylüsüne ve üreticisine yüzde yüz hibe olarak kazandırdığı 144 binden fazla sebze fidesi, bugün üreticiyle ve toprakla buluştu. "Tarım Kenti İzmit" planlamasıyla şehrin tarımsal üretiminin gelişmesi ve üreticinin ve köylünün desteklenmesi için sağlanan sebze fidelerinin dağıtımı bugün köylerde başladı. 
 
HÜRRİYET, DURHASAN’DAYDI
 
Tarım festivali thavasında gerçekleşen 144 bin 500 adet F1 fidelerinin dağıtımı için İzmit Belediyesi ekipleri köylere özel organizasyon düzenledi. Ayrı ayrı ekipler halinde dağıtım grupları oluşturularak köylerin meydanlarına, patlıcan Anamur, oturak domates emma, sırık domates tuğra, pembe domates gül pembe, sivri biber fiyaka, salata lemas fideleri yüklü kamyonlar götürüldü. İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, hayvan pazarından yola çıkan konvoyla birlikte Durhasan Köyü’ne giderek köylüye kendi elleriyle fide dağıttı, taleplerini dinledi. 
 
"TARIM BİZİM İÇİN KIYMETLİ"
 
Başkan Hürriyet, fide dağıtımıyla ilgili şunları söyledi:
 
“Göreve geldiğimizden beri kırsal kalkınma ve tarım politikaları konusunda yapılacak çalışmalar bizim için hep kıymetli oldu. Toprak çok zengin ve işlememiz lazım. Üreten belediye vizyonuyla bütün tarım arazilerimizi ekime açtık. Sebze ve alternatif bitki yetiştiriciliği konusunda çalışmalar yaptık. Çiftçilerimiz şu anda kan ağlıyor. Ürettiklerini hak ettikleri değerde satamıyorlar. Onlara nasıl destek olabiliriz diye çalışmalar yapıyoruz. Önümüzdeki süreçte daha fazla desteklerimiz olacak. 
 
Üreticimize destek olabilmek için yaptığımız hamlelerden biri de fide desteği. İstanbul Büyükşehir Belediyemizin bize verdiği destekle yaklaşık 144 bin sebze fidemizi üreticilere ve köylümüze dağıtıyoruz. Dün bize ulaşan fideleri bugün dağıtmaya başladık. Ziraat Odası Başkanı’mız ve muhtarlarımızın öncülüğünde talep eden, ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza fidelerimizi ulaştıracağız. Bize ulaşan fideler, çiftçilerimizin sevdiği kaliteli, F1 tohumdan üretilme. Önümüzdeki sene daha erken zamanda daha fazla miktarda destek olacağız inşallah. Hayırlı, bereketli olsun.”
 
 
Öte yandan, dağıtımlarında belediyenin üst kademe yöneticileri ve meclis üyelerinin de bulunduğu destekten yararlanan çiftçiler memnuniyetlerini dile getirdi.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
yorumlar onaylanmamaktadır.