İZMİT BELEDİYESİ, TİYATROLAR İÇİN "OLMAK YA DA OLMAMAK"

İZMİT BELEDİYESİ, TİYATROLAR İÇİN "OLMAK YA DA OLMAMAK"

Pandemi sürecinde kapatılan ve hala açılmayan tiyatro salonlarına ve sanat emekçilerin sıkıntılarına dikkat çekmek isteyen İzmit Belediyesi, hazırladığı kısa filmle tiyatrocuların beklentilerini...

Pandemi sürecinde kapatılan ve hala açılmayan tiyatro salonlarına ve sanat emekçilerin sıkıntılarına dikkat çekmek isteyen İzmit Belediyesi, hazırladığı kısa filmle tiyatrocuların beklentilerini dile getirdi.
 
27 Mart Dünya Tiyatro Günü’nde İzmit’teki tiyatroları ve sanat emekçilerini unutmayan, hepsini tek tek ziyaret eden İzmit Belediyesi, tiyatro salonlarının uzun süredir kapalı olmasına da dikkat çekmek istedi. “Olmak ya da olmamak” kurgusuyla hazırlanan kısa videoda, boş tiyatro salonunda sahneye çıkan ve seyirciden ayrı kalan sanatçı konu edildi. Tiyatro salonlarının uzun süredir kapalı olmasından dolayı sanatla vatandaşların buluşamadığına ve oyunlarda görev alan ve geçimlerini sanatla sürdüren yüzlerce emekçinin zor durumda kaldığına dolaylı yoldan işaret edildi.
 
Pandemi kısıtlamalarının esnetilerek birçok kalabalık organizasyona izin verildiği dönemde, aynı düzenlemelerin tiyatrolar ve sanatçılar için yapılmamış olmasına dikkat çekildi.
 

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
yorumlar onaylanmamaktadır.