İZMİR'DE KENTİN ULAŞIM VE YAYA AKSLARI YASEMİN KOKUYOR

İZMİR'DE KENTİN ULAŞIM VE YAYA AKSLARI YASEMİN KOKUYOR

İzmir Büyükşehir Belediyesi, ulaşım ve yaya akslarındaki yeşil koridorların bakımını tamamladı. Viyadük ayaklarını ve gölgelikli yaya geçitlerini saran yaseminler havaların ısınmasıyla...

İzmir Büyükşehir Belediyesi, ulaşım ve yaya akslarındaki yeşil koridorların bakımını tamamladı. Viyadük ayaklarını ve gölgelikli yaya geçitlerini saran yaseminler havaların ısınmasıyla birlikte çiçek açtı, kentte muhteşem görüntüler ortaya çıktı. 

Baharla birlikte kenti çiçeklerle donatan İzmir Büyükşehir Belediyesi, ulaşım ve yaya akslarındaki yeşil koridorların da bakımını tamamladı. Viyadük ayaklarını ve gölgelikli yaya geçitlerini saran yaseminler havaların ısınmasıyla birlikte çiçek açınca kentte muhteşem görüntüler ortaya çıktı. İzmir'in en işlek noktalarından biri olan Alsancak Liman Caddesi ile Bornova Osman Kibar Kavşağı'ndaki viyadük ayaklarını süsleyen yaseminler, görüntüsü ve hoş kokusu ile bölgeden geçen araç sürücüleri ve yayaların beğenisini topladı.

İZMİR'İN DOĞASINA UYGUN BİTKİLER

Büyükşehir Belediyesi, İzmir’de; kent içerisindeki yeşil alanlarda tümüyle Akdeniz’in ve İzmir coğrafyasının doğal bitkilerini kullanmak için çalışma yürütüyor. Akdeniz’in doğasındaki çiçeklerden biri olan yasemin çiçeği de viyadük ayakları ve gölgelikli yaya geçitlerinde kullanılan bitkiler arasında yer alıyor. Bitkiler tarımsal kalkınma kooperatiflerine bağlıüreticilerden alınıyor.

İzmir Büyükşehir Belediyesi, asfalt ve beton dokunun yoğun olduğu benzer alanlarda yeşil koridor çalışmalarını sürdüreceğini bildirdi. 

 

 

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
yorumlar onaylanmamaktadır.