İZMİR SANAL KİTAP GÜNLERİ YAZARLARLA OKURLARI BULUŞTURACAK

İZMİR SANAL KİTAP GÜNLERİ YAZARLARLA OKURLARI BULUŞTURACAK

İzmir Büyükşehir Belediyesi, ilk kez İzmir Sanal Kitap Günleri düzenliyor. Uluslararası etkinlik, 28 – 30 Mayıs tarihleri arasında binlerce çeşit kitabı, bir çok yayınevini ve yazarı“bir...

İzmir Büyükşehir Belediyesi, ilk kez İzmir Sanal Kitap Günleri düzenliyor. Uluslararası etkinlik, 28 – 30 Mayıs tarihleri arasında binlerce çeşit kitabı, bir çok yayınevini ve yazarı“bir tıkla” okurla buluşturacak. Başkan Tunç Soyer, herkesi etkinliğe davet ederek, “Özlemi duyulan kitap fuarı günleri geri geliyor” dedi.

İzmir Büyükşehir Belediyesi, İZFAŞ ve Kültür ve Sanat Dairesi Başkanlığı iş birliği, Yayıncılar Kooperatifi ve İstanbul Kitapçısı desteğiyle ilk kez İzmir Sanal Kitap Günleri’ni düzenliyor. Kitapseverleri sanal ortamda buluşturacak etkinlik, 28 – 30 Mayıs tarihleri arasında yapılacak. Yazarlar ile okurlar www.izmirsanalkitapgunleri.com adresinde buluşacak.   

BAŞKAN SOYER’DEN İZMİR SANAL KİTAP GÜNLERİ’NE DAVET

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, pandemi ortamında herkes evlerine kapanmışken hiç ihmal etmedikleri konulardan birinin de kültür olduğunu söyledi. Başkan Soyer, şöyle devam etti:

“Çünkü kültürel devamlılık bizim için çok önemliydi. Fiziksel fuarlarımızı teker teker sanal ortama taşırken neden sanal ortamda da kitap günleri yapmayalım, dedik ve işe giriştik. İzmir Sanal Kitap Günleri’nde yurt içi ve yurt dışından birçok yazar, sanatçı, akademisyen ile okurlarını buluşturacak olmanın sevincini yaşıyoruz. Özlemi duyulan kitap fuarı günleri geri geliyor. Herkesi İzmir Sanal Kitap Günleri’ne davet ediyorum." 

İMZALI KİTAPLARI OKURLARLA BULUŞACAK

İstanbul Kitapçısı, dijital platform destekçisi olarak İzmir Sanal Kitap Günleri boyunca birçok yayın evinin kitaplarınıözel indirimlerle okurlara sunacak. Etkinlik kapsamında imzalı kitaplar da okurlarla buluşacak.

Ataol Behramoğlu, Ayşe Kulin, Barışİnce, Barış Muslu, Barış Terkoğlu, Canan Tan, Emre Kongar, Ercan Kesal, Hakan Bıçakçı, Hilmi Yavuz, Mine Söğüt, Murathan Mungan, Nermin Bezmen, Sema Kaygusuz, Sinan Meydan, Şükrü Erbaş, Tuna Kiremitçi gibi birçok yazar, kitaplarını okurları için imzalayacak.

Yurtdışından ve yurtiçinden birçok yazar, sanatçı ve akademisyenin konuk edileceği üç günlük kitap festivalinde okurlar, yeni bir kitap festivali deneyimi yaşayacak.

JEREMY CORBYN, İLK KEZ TÜRKİYE’DE

Ziyaretçiler, İzmir Sanal Kitap Günleri’nde üç gün boyunca online söyleşilere canlı olarak katılabilecek. Marksist sosyolog, filozof ve kültür eleştirmeni Sloven Slavoj Zizek, “Dünyayı Felsefeyle Yeniden Anlamak” söyleşisinde Türkiye’den akademisyenler Kurtul Gülenç ve Özgür Emrah Gürel birlikte yer alacak. Sloven filozof Alenka Zupancic ise “Kadın Sorununa Felsefeyle Bakmak söyleşisine ise  Zeynep Talay Turner ve Çiğdem Yazıcı eşlik edecek. İngiliz siyasetçi Jeremy Corbyn ilk kez Türkiye’de düzenlenen bir etkinliğe konuk olacak. Corbyn, Hayri Kozanoğlu ve Çiğdem Anad’la “Pandemiyle Derinleşen Küresel Adaletsizlik” söyleşisinde dünya siyasetini yorumlayacak.  

BEKLENEN EDEBİYAT VE ŞİİR BULUŞMALARI

Yeni kitapları okurları ile birlikte keşfetmek, hayatın temel sorunlarını edebiyatın ve şiirin ışığında tartışmak üzere yazarlar izleyicilerin evine konuk olacak. Söyleşilerde Ataol Behramoğlu, Aylin Balboğa,  Ayşe Kulin, Birhan Keskin, Ece Temelkuran, Ercan Kesal, Figen Şakacı, Hüseyin Yurttaş, Mavisel Yener, Nermin Bezmen, Orhan Pamuk, Sema Kaygusuz, Şükrü Erbaş, Zülfü Livaneli gibi bir çok isim yer alacak.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
yorumlar onaylanmamaktadır.