İZMİR BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NİN PANDEMİ DESTEĞİ SÜRÜYOR

İZMİR BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NİN PANDEMİ DESTEĞİ SÜRÜYOR

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in pandeminin başında kriz belediyeciliği uygulamaları kapsamında başlattığı gıda paketi desteği sürüyor. Başkan Soyer, 450 bininci gıda...

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in pandeminin başında kriz belediyeciliği uygulamaları kapsamında başlattığı gıda paketi desteği sürüyor. Başkan Soyer, 450 bininci gıda paketini dağıttıklarını söyleyerek, “Biz büyük bir aileyiz. Zor günlerimizde birbirimizin yanında olmaya devam edeceğiz” dedi.

İzmir Büyükşehir Belediyesi 2020 yılının Mart ayından bu yana 250 bin haneye 450 bin gıda kolisi ve 150 bin hijyen paketi dağıttı. Başkan Soyer’in başlattığı“Biz Varız” dayanışma kampanyasıyla büyüyen sosyal yardımlar kapsamında pandemiyle beraber deprem ve selden zarar gören yurttaşlara da destek olundu. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, her koşulda yurttaşların yanında olmayı sürdüreceklerini belirterek “Biz büyük bir aileyiz. Zor günlerimizde birbirimizin yanında olmaya devam edeceğiz” dedi.

DESTEK SÜRECEK 

İzmir Büyükşehir Belediyesi, 2020’de 273 bin gıda paketini ihtiyaç sahiplerine ulaştırmıştı. 2021’de ise gıda paketi desteğine devam etti ve dün pandemi sürecinin 450 bininci paketini teslim etti. Gıda kolisi ve hijyen paketi dağıtımını sürdüren İzmir Büyükşehir Belediyesi, 2021 yılında sosyal desteklere 183 milyon liralık kaynak ayırdı.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
yorumlar onaylanmamaktadır.