İYİ PARTİLİ YÜCEL: PALASLILAR PİSLİĞİN İÇİNDE YAŞAMAK ZORUNDA KALIYOR

İYİ PARTİLİ YÜCEL: PALASLILAR PİSLİĞİN İÇİNDE YAŞAMAK ZORUNDA KALIYOR

İYİ Parti Kayseri Büyükşehir Belediye Meclisi Grup başkanvekili Kazım Yücel, vatandaşların sıkıntılarını dinlemek üzere Sarıoğlan ilçesi Palas Mahallesine...

DAVUT GÜLEÇ

İYİ Parti Kayseri Büyükşehir Belediye Meclisi Grup başkanvekili Kazım Yücel, vatandaşların sıkıntılarını dinlemek üzere Sarıoğlan ilçesi Palas Mahallesine gitti. Burada kanalizasyon sıkıntısının çözülmediğini yerinde gören Yücel, "Palas Mahallesi içinde kanalizasyon dışa vuruyor. Yani siz mahalle diyorsunuz ama Palas Mahallesi sakinleri bu kokunun ve pisliğin içinde yaşamak zorunda kalıyor. Bu mahalleye eziyet etmeyin" dedi. Mahalle sakinleri de "Bize bu yaşantıyı reva görmesinler" dedi.

"SÖZ VERİLMESİNE RAĞMEN SORUNU ÇÖZMEDİLER"

Kanalizasyon sıkıntılarını Kazım Yücel'e anlatan mahalle sakinleri, "29 Mart Yerel Seçimlerinde mahallemizi ziyarete gelen Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç'a bu sorunu bir arkadaşımız anlattı. Başkan Büyükkılıç da yanındaki arkadaşına sordu ve o da mart ayında bu sorunun çözüleceğini söyledi. Üzerinden 3 yıl geçti ve sorun çözülmedi. Kanalizasyon bağlantımız yapılmadı. Kanalizasyon suları dışa vuruyor. Hem mahalle içinde hem de bu gördüğünüz alanda... Söz verilmesine rağmen bu işi çözmediler. Bize bu yaşantıyı reva görmesinler. Kendileri olsa bu ortamda yaşayabilirler mi?  Kendi çocuklarının, eşlerinin ve yakınlarının bu pislikte yaşamalarına izin verirler mi? Mahallemiz Büyükşehir'e katıldıktan sonra  faturalarımız arttı. Faturalar 10 kat artmasına rağmen bizim sorunumuzu çözmediler" dedi.

"KANALİZASYON ATIĞI DIŞA VURUYOR"

Mahalle sakinlerini dinleyen İYİ Partili Kazım Yücel de, Palas Mahallesinin kanalizasyon sorunun çözülmesi için gerekeni yapacağını belirtti. Yücel,  "Bu mahalleye seçimden seçime gelen siyasiler, "İktidar olduğumuzda biz sizin bütün problemlerinizi çözeceğiz" demişler. Palaslılar  verilen sözlerin hepsinden vazgeçmişler, sadece kanalizasyonlarının Üzerlik Mahallesi'ndeki arıtma tesisine bağlantısının yapılmasını  istiyorlar. Seçimin üzerinden 3 yıl geçmesine rağmen, Palas'ın tuvalet giderleri Üzerlik Mahallesi'ndeki arıtma tesisine bağlanmamış. Bakın, Palas Mahallesi'nin kanalizasyon atığı mezarlığa yakın yerde, bulunduğumuz yerde dışa vuruyor ve  yaşam alanı içerisine akıyor.  Buradan Belediye Başkanlarına sesleniyorum. Verdiğiniz sözü yerine getirin, burayı Üzerlik Mahallesi'ndeki arıtmaya bağlayın" dedi.

Yücel, "Sit alanı falan deyip bu konuyu kapatmayın. 3 yıl önce buraya geldiğinizde burası sit alana değil miydi? Sit alanıydı. Üzerlik'te arıtma tesisi var. Eğer bu bağlantıyı hayata geçirmezseniz, Palas halkı perişan olmaya devam edecek. Sizlere söylemişler. Sizler de "Tamam, bugün yarın" demişsiniz. Sizler oyalayınca bizlere konuyu aktardılar. Bizler de buraya geldik.  Palas Mahallesi sakinleri, seçimde verdiğiniz sözün artık yerine getirilmesini istiyor" diye konuştu.

"PİSLİĞİN İÇİNDE YAŞIYORLAR"

Sorun çözülmezse göçlerin başlayacağını ve mahallenin boşalacağını öne süren Yücel, "Amacınız mahalle statüsünde yaşatmaksa bu sorunu çözün. Artık yerel belediyeye ulaşmaktan vazgeçmişler. Mahalle sakinleri benim aracılığım ile Sayın Memduh Büyükkılıç'a sesleniyorlar. Bu fosseptik çukurları ile yaşamak istemiyorlar. Az bir sorun kalmış. Mahalle sakinleri Üzerlik Mahallesine giden bağlantının gerçekleştirilmesini istiyorlar. Bunu yapmazsanız, kanalizasyon artık dışa vuruyor. Aynı şekilde Palas Mahallesi içinde de kanalizasyon dışa vuruyor. Siz mahalle  diyorsunuz ama Palas Mahallesi sakinleri bu kokunun ve pisliğin içinde yaşamak zorunda kalıyor. Bu mahalleye eziyet etmeyin" ifadelerini kullandı.

KANALİZASYON SUYUNU İÇİYORLAR

Basın açıklamasının sonunda ise çevrede bulunan büyükbaş hayvanlar su ihtiyaçlarını gidermek için kanalizasyon sularının taştığı noktaya geldi. O anlar da kameralarca kaydedildi. Bu durumu da yorumlayan Kazım Yücel, "Bakın burada otlayan inekler geldi ve kanalizasyon atıklarının suyunu içiyor. Bunu da et olarak yiyeceğiz, süt olarak içeceğiz" diye duruma tepki gösterdi.

GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ

Dışa akan kanalizasyon suyu ve hayvanların su içmesi

Vatandaşlarla birlikte

Kazım Yücel’in sözleri

Vatandaşların sözleri

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.