İSTANBUL SÖZLEŞMESİ'NİN FESHİNİ KADINLAR KADIKÖY'DE PROTESTO ETTİ

İSTANBUL SÖZLEŞMESİ'NİN FESHİNİ KADINLAR KADIKÖY'DE PROTESTO ETTİ

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın imzasıyla İstanbul Sözleşmesi'nin feshedilmesine tepki gösteren kadınlar, İstanbul Kadıköy'de toplandı. Kadınlar, "Yıllardır verdiğimiz mücadeleyi bir gecede...

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın imzasıyla İstanbul Sözleşmesi'nin feshedilmesine tepki gösteren kadınlar, İstanbul Kadıköy'de toplandı. Kadınlar, "Yıllardır verdiğimiz mücadeleyi bir gecede silemeyeceksiniz. Kararı geri çek, sözleşmeyi uygula!" sloganıyla eylemlerine başladı.

Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde 24 Kasım 2011'de tüm siyasi partilerin katılımıyla kabul edilen İstanbul Sözleşmesi'nin bir gece yarısı Cumhurbaşkanı'nın imzasıyla feshedilmesi, başta İstanbul ve Ankara olmak üzere birçok kente protesto ediliyor.

Kadın Meclisleri’nin “Kararı geri çek, sözleşmeyi uygula” çağrısıyla Kadıköy Rıhtım Meydanı’nda bir araya gelen kadınlar, “Sözleşmeyi uygula, kadını yaşat”, “Kararı geri çek, sözleşmeyi uygula” sloganları atan kadınlar “İstanbul Sözleşmesi’nin her bir maddesinde öldürülen kadınların kanı var. Biz bir kişinin lafıyla sözleşmeyi geri çektirmeyeceğiz. Hep birlikte mücadele ederek bu kararı geri çektireceğiz” dedi.

 

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
yorumlar onaylanmamaktadır.