İSTANBUL ADALET SARAYI'NDA  SINAV YOĞUNLUĞU

İSTANBUL ADALET SARAYI'NDA SINAV YOĞUNLUĞU

İstanbul Adalet Sarayı'na alınacak 200 sözleşmeli icra ve zabıt katipliği için yapılan sınava 4 bin 800 kişi katıldı. Katip olmak için ter dökecek adaylar, uzun kuyruklar oluştururken,...

İstanbul Adalet Sarayı'na alınacak 200 sözleşmeli icra ve zabıt katipliği için yapılan sınava 4 bin 800 kişi katıldı. Katip olmak için ter dökecek adaylar, uzun kuyruklar oluştururken, adliye içerisinde de yoğun kalabalık meydana geldi.

İcra ve zabıt katibi olmak isteyen adaylar, sabahın erken saatlerinden itibaren Çağlayan'daki Adalet Sarayı'na gelmeye başladılar. 4 bin 800 kişi yazılı sınava gruplar halinde alınmaya başlandı. sınav akşam saatlerine kadar sürecek. Sözleşmeli icra ve zabit katipliği için yarışacak adaylar adliye içerisinde yoğun bir kalabalığa neden oldu. Sınava katılan adayların arasında çocuklarıyla gelenler de vardı.

3 DAKİKADA EN AZ 90 KELİME

Adaylar sınavda minimum 90 kelimeyi 3 dakika içinde yazmaya çalışacak. Yazılı sınavı başarıyla geçenler ise sözlü mülakata katılmaya hak kazanacak. 4 bin 800 adayın katıldığı sınav sonucunda 200 kişi alınacak.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
yorumlar onaylanmamaktadır.