ING: MERKEZ BANKASI ÜÇÜNCÜÇEYREK SONUNDA FAİZ İNDİRİMİNE BAŞLAYACAK

ING: MERKEZ BANKASI ÜÇÜNCÜÇEYREK SONUNDA FAİZ İNDİRİMİNE BAŞLAYACAK

ING Bank yayımladığı bir araştırma raporunda, Merkez Bankası’nın, üçüncüçeyreğin sonlarına doğru faiz indirmeye başlamasını beklediklerini açıkladı.

ING Bank yayımladığı bir araştırma raporunda, Merkez Bankası’nın, üçüncü çeyreğin sonlarına doğru faiz indirmeye başlamasını beklediklerini açıkladı.

Emtia fiyatlarındaki yukarı yönlü eğilim, TL’deki zayıflık, salgındaki arz kısıtları ve talep koşullarıyla birlikte enflasyon dinamiklerinin hala zorlu olduğunu vurgulayan ING Bank raporunda, Para Politikası Kurulu metninden ek sıkılaştırma ifadesinin çıkarılmasının, Merkez Bankası BaşkanıŞahap Kavcıoğlu’nun son açıklamalarına rağmen uzun vadede hala güvercin bir sinyal verdiği değerlendirmesi yapıldı.

Raporda, zorlu enflasyon koşulları, kırılgan sermaye girişi ve kur düşünüldüğünde Merkez Bankası’nın politika adımlarında daha dikkatli olacağı varsayımına yer verildi. Mayıs ayında faizlerin sabit tutulacağı, ilk faiz indiriminin ise üçüncü çeyreğin sonuna doğru gelmesinin beklendiği ifade edildi. 

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
yorumlar onaylanmamaktadır.