İMAMOĞLU: CİNSİYET EŞİTLİĞİNİN SAĞLANDIĞI BİR KURUM OLMALIYIZ

İMAMOĞLU: CİNSİYET EŞİTLİĞİNİN SAĞLANDIĞI BİR KURUM OLMALIYIZ

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, yetenekli gençlere fırsat eşitliği sağlanması gerektiğini belirtirken, “Özellikle, kadın-erkek ayrımı yapmaksızın, cinsiyet eşitliğinin eşitlikçi bir...

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, yetenekli gençlere fırsat eşitliği sağlanması gerektiğini belirtirken, “Özellikle, kadın-erkek ayrımı yapmaksızın, cinsiyet eşitliğinin eşitlikçi bir ortamda yer bulduğu bir kurum olmayı sağlamalıyız” dedi.

Ekrem İmamoğlu, İBB ve bağlı kuruluşlarında görev yapan 30 yaş altı genç çalışanları kapsayan “Genç Yetenek Gelişim Programı”nı başarıyla tamamlayan İSKİçalışanları için düzenlenen törene katıldı. Törende konuşan İmamoğlu, program sayesinde “sıkı bir insan kaynağı” oluşturacaklarına inandığını vurguladı.

İBB’nin Türkiye’nin en önemli kamu kurumlarından bir tanesi olduğunun altınıçizen İmamoğlu, şöyle dedi:

“Bir de dünyanın en güzel kentine hizmet etmek yolculuğundan baktığınızda, böylesi bir kamu kurumuna hizmet etmek, onun bir parçası, ferdi olmak gerçekten çok gurur verici. İBB’nin seçilmiş bir belediye başkanı olarak, bu gururu, en az sizin kadar yaşıyorum. Bu şehrin geleceğinde önemli roller üstlenecek olan değerli gençlerimizin, bu kurumun ne ifade ettiğini, hangi birimlerinin olduğunu, aslında sadece İSKİ’den ibaret olmadığını, her aşamasında, her departmanında insana hizmet noktasında muazzam bir yolculuk olduğunu en derinden hissetmeniz gerekiyor.” 

GENÇLERİN ENERJİSİNE VE AKLINA İHTİYAÇ VAR”

Bu bilinçle hareket eden çalışanların, kurumun gelecekteki lider adayları olduğunu belirten İmamoğlu, gençlere destek olmaya devam edeceklerini vurguladı. İstanbul’un gençlerin aklına ve enerjisine ihtiyacı olduğunun altınıçizen İmamoğlu, şunları söyledi:

“Türkiye ve İstanbul, genç bir nüfusa sahip. 16 milyon İstanbulluya hizmetin kutsal olduğunu unutmayacağımız bu yolculukta, biz de genç bir nüfusa hizmet eden genç bir ekip var etmekle yükümlüyüz” diye konuştu. İstanbul’un iyi bir hizmet kalitesine ulaşması için kendi çalışanı olan gençleri dinleyen, fikrine önem veren ve onlarla üreten bir yönetim olmayı hedeflediklerine vurgu yapan İmamoğlu, “Sizler, hak ettiğiniz yerde olun diye bu yolculuğu tanımlıyoruz; hiçbirinizin tanıdığı olduğu için değil” diye konuştu. Bu yolculukta her çalışanın kendine güvenmesi gerektiğinin altınıçizen İmamoğlu, “Bireylerin güçlü olduğu bir toplumun sırtı yere gelmez. Her kişinin kendi kabiliyetiyle, kendi yaşamıyla, kendi varlığıyla güçlü olduğunu hissettiği bir toplumun hiçbir zaman alt edilmesi mümkün değildir. Asla bu anlamdaki yolculuktan vazgeçmeyin ve sizler de sizlerden sonra gelecek olan gençlere, aynı bakış açısıyla ışık tutun.” 

KABİLİYETLİ GENÇLERİMİZE FIRSAT EŞİTLİĞİ VERMELİYİZ”

“Kabiliyetli gençlerimize fırsat eşitliği vermeliyiz” diyen İmamoğlu, “Özellikle, kadın-erkek ayrımı yapmaksızın, cinsiyet eşitliğinin eşitlikçi bir ortamda yer bulduğu bir kurum olmayı sağlamalıyız. Aynı zamanda, yine kendi içinizdeki süreçte, asla ve asla, başarılı insanların önünü kesen hiçbir unsurun, bu kurumda ya da diğer kurumlarımızda olmamasını sağlamalıyız” şeklinde konuştu. Çalışanlardan “hizmet yarışının” içinde olmaları tavsiyesinde bulunan İmamoğlu, “Ortak akıldan hiçbir zaman vazgeçmeyin. Kendi aklınıza güvenin, inanın ama bir başkasının aklıyla, ortak akılla, yanlışları azaltan, doğruları yakalayan bir mekanizmanın her zaman kurumsal yapı içerisinde kıymetli olduğunu lütfen hayatınızdan çıkartmayın. Birlikte başaracağız. Sizlerle başaracağız” ifadelerini kullandı.

MERMUTLU: KAMUSAL AİDİYET VE İŞ VERİMLİLİĞİNİ ARTIRMAYI HEDEFLİYORUZ

İSKİ Genel Müdürü Raif Mermutlu da konuşmasında, “İBB, Başkan’ımızın ‘Gençliğimiz Var’ sloganından aldığı ilhamla, 3 Şubat 2020’de, ‘Genç Yetenek Gelişim Programı’nı, ‘İstanbul’umuzu İstanbullulara yakışır bir şehir yapma’ vizyonuyla organize etti. Programa idaremizden toplam 76 mesai arkadaşımız katıldı. Gelişim yolculuklarında gösterdikleri başarılara göre en yüksek puan alan 25 mesai arkadaşımız ‘İSKİ’nin gelişim yıldızı’ olarak değerlendirildi. Bu programla, gençlerimizin kendi bakış açılarıyla proje üretme sürecine dahil olmalarını ve bu sayede kamusal aidiyet ve iş verimliliğini artırmayı hedefliyoruz” ifadelerini kullandı.

İSKİçalışanı genç yetenekler; Muhammet Abdullah Fazliç, Safa Tombul, Büşra Nur Yılmaz, Göksel Göktepe, Melike Eda Can ve Elif Davran ödüllerini, İmamoğlu ve Mermutlu’dan aldı. İmamoğlu ve Mermutlu, ödül alan çalışanlara bir de özel basım Nutuk hediye etti.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
yorumlar onaylanmamaktadır.