İÇİŞLERİ BAKANLIĞI ŞIRNAK VE SİİRT'TE PKK'YA YÖNELİK EREN 12 OPERASYONUNU BAŞLATTI

İÇİŞLERİ BAKANLIĞI ŞIRNAK VE SİİRT'TE PKK'YA YÖNELİK EREN 12 OPERASYONUNU BAŞLATTI

İçişleri Bakanlığı, Şırnak ve Siirt'te 1317 personelin oluşturduğu 83 operasyonel timin katılımıyla terör örgütü PKK'ya karşı 'Eren-12 Güleşli Operasyonu'nu başlattı.

İçişleri Bakanlığı, Şırnak ve Siirt'te 1317 personelin oluşturduğu 83 operasyonel timin katılımıyla terör örgütü PKK'ya karşı "Eren-12 Güleşli Operasyonu'nu başlattı.

Şırnak Jandarma Bölge Komutanlığı'nın sevk ve idaresinde başlatılan operasyona ilişkin İçişleri Bakanlığışu bilgileri verdi:

"Bölücü terör örgütünü ülke gündeminden tamamen çıkarmak ve bölgede barındığı değerlendirilen teröristleri etkisiz hale getirmek maksadıyla Şırnak ve Sirt İllerinde EREN-12 GÜLEŞLİ Operasyonu başlatıldı. Operasyonda Şırnak Jandarma Bölge Komutanlığı sevk ve idaresinde; Jandarma Komando, Jandarma Özel Harekat (JÖH), PÖH ve Güvenlik Korucu timlerinden oluşan 1.317 personel 83 operasyonel tim görev alıyor."

Öte yandan bakanlık açıklamasında, "Yurt içinde terörün tamamen ortadan kaldırılmasına yönelik yürütülen 11 Ocak 2021 tarihinde başlatılan Eren Operasyonları kapsamında 75 iş birlikçi yakalandı, 421 mağara, sığınak ve depo imha edildi, çok sayıda silah-mühimmat, gıda ve yaşam malzemesi ele geçirildi. Eren Operasyonları, halkımızın desteği ile inançlı ve kararlı bir şekilde başarı ile devam ediyor" denildi.

 

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
yorumlar onaylanmamaktadır.