İBB ESKİ GENEL SEKRETER YARDIMCISI MELTEM ŞİŞLİ BERAAT ETTİ

İBB ESKİ GENEL SEKRETER YARDIMCISI MELTEM ŞİŞLİ BERAAT ETTİ

İBB Eski Genel Sekter Yardımcısı Yeşim Meltem Şişli hakkında “Görevi Kötüye Kullanma ve İnanç, Düşünce ve Kanaat Hürriyetinin Kullanılmasını Engelleme”, Duyar hakkında ise “Görevi Kötüye Kullanma” suçlamasıyla iddianame hazırlanmıştı. İddianamede, Şişli için 3 yıldan 12 yıl 6 aya kadar hapis cezası talep edilmişti. İstanbul 59. Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülen davanın 13’üncü duruşmasında müştekilerin çelişkili ifadeleri, iddiaları destekleyen hiçbir somut delil olmaması, tanıkların iddiaları doğrulamaması gibi olguları değerlendiren mahkeme heyeti, Şişli ve Duyar’ın beraatına karar verdi.

Dava, Ocak 2020’de işten çıkarılan 19 İSMEK çalışanının 19.08.2019 tarihli bir toplantıda kendilerine söylendiği iddia edilen sözler üzerine açılmış, 2021 yılının Temmuz ayında ise 18 kişi şikâyet dilekçesini geri çekmişti.

İşten çıkarılmalarının ardından basına açıklama yapan çalışanlar, 6 ay önceki toplantıda kendilerine hakaret edildiğini, mobbinge maruz kaldıklarını ve dini değerlerinin aşağılandığını iddia etmişti.

Kaynak:Haber Kaynağı

Etiketler :

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
yorumlar onaylanmamaktadır.