İBB DARÜLACEZE’DE YAŞLILARA SAYGI HAFTASI COŞKUSU

İBB DARÜLACEZE’DE YAŞLILARA SAYGI HAFTASI COŞKUSU

18 – 24 Mart Yaşlılara Saygı Haftası kapsamında İBB İstanbul Darülaceze Şube Müdürlüğü’nde yaş almış bireylerle ilgili toplumda farkındalık oluşturmak amacıyla bir dizi etkinlik gerçekleştirildi. İBB Darülacezeli sakinlerin aktif yaş almalarını sağlamak amacıyla site ve birimlerde gerçekleştirilen sportif faaliyetlerle hem yaş almış bireylerin mobilitelerinin artırılması hem de sosyalleşerek aktif vakit geçirmeleri sağlandı.

Yaş almış bireyler için düzenlenen bir diğer etkinlik ise bilgi yarışması oldu.  “Çınarlar Yarışıyor” adlı bilgi yarışması kapsamında İstanbul Darülaceze Şube Müdürlüğü siteleri ve birimleri arasında ön elemeler gerçekleştirilerek yedi finalist belirlendi. Finale katılmaya hak kazanan finalistler ise İBB Kartal Yaşlı Bakım Merkezi’nde bilgi, birikim ve tecrübelerini yarıştırdılar. Sağlık Dairesi Başkanı Dr. Öğr. Üyesi. Önder Yüksel Eryiğit ve İstanbul Darülaceze Şube Müdürü Tülay Aytekin Aktaş’ın katılım sağladığı “Çınarlar Yarışıyor” final yarışında çok sayıda Darülacezeli sakin de seyirci olarak tezahüratlarıyla yarışmacılara destek oldular. Etkinlikte konuşma yapan Sağlık Dairesi Başkanı Dr. Öğrt. Üyesi. Önder Yüksel Eryiğit Darülacezeli yaş almış sakinlerin 18 – 24 Mart Yaşlılara Saygı Haftalarını tebrik ederek dereceye giren birinci, ikinci, üçüncü ve diğer yarışmacılara hediyelerini takdim etti.

Ayrıca bu hafta kapsamında öğrenciler ve gönüllüler gerek yaş almış bireyleri okullarında misafir ederek gerekse İstanbul Darülaceze Şube Müdürlüğü Kayışdağı Kampüsünde ziyaret ederek eğlenceli vakit geçirmelerine katkı sağladılar.

cx3bgsrdowtc54tqjka2lu91.jpg

7fveeIr2kxcxmj8ranfuuv3d.jpg

bu6trisxk0j7g5aq1ln9f4gI.jpg

xkzqzdh2nlumlaj89gIfcnus.jpg

Kaynak:Haber Kaynağı

Etiketler :

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
yorumlar onaylanmamaktadır.