HBB’DEN GELECEĞİN MİMARLARINA UYGULAMALI EĞİTİM

HBB’DEN GELECEĞİN MİMARLARINA UYGULAMALI EĞİTİM

Hatay Büyükşehir Belediyesi, bünyesinde staj yapan öğrencilerin mesleki gelişimlerine katkı sunmak için teorik ve pratik eğitim imkanı sunuyor.

HBB Park Bahçe ve Yeşil Alanlar Daire Başkanlığı bünyesinde staj gören üniversite öğrencileri, HBB’nin üretim tesislerinde eğitim görüp hem üretime destek oluyor hem de mesleki gelişimlerine katkı sunuyor.

Peyzaj mimarlığı bölümünde okuyan öğrenciler HBB ziraat mühendisleri tarafından bitki biyolojisi, toprak ve çim çeşitleri, gibi konularda teorik eğitim alıyor. Öğrencilere ayrıca futbol sahalarında kullanılan makineler tanıtılıyor ve kullanımı öğretiliyor.

Isparta Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Yalvaç Meslek Yüksek Okulunda görevli, aynı zamanda bağımsız Türkiye Futbol Federasyonu çim zemin denetçisi Dr. Tuğrul Hocaoğlu, HBB stajyerlerine online olarak çim zeminlerde drenaj ve sulama sistemleri dersi verdi.

Öğrenciler aldıkları eğitimlerde futbol sahalarında altyapı, drenaj, sulama ve maç hazırlığı; kumun önemi, su iletkenliği, toprak kimyası, bitki biyolojisi, çim çeşitleri, çimde fungal hastalık ve toprak altı zararlıları ve bunlar için kullanılacak ilaç çeşitleri ile ilgili tüm detayları uygulamalı olarak öğrendi.

n4DdfqNmC2QMh7X5bkAap0Kw..jpeg

59HksaPcmRNO6FbWd82G4eBJ..jpeg

tWqkcxGbOoYlz3f6HPTEJp2r..jpeg

EXOBLRjCkxNVJzeTsSF8PA0v..jpeg

cofQwKkBgvU561FidJLeTIaq..jpeg

erN2KlbDI8shCyuXFkcnMG5i..jpeg

O6rykfh9XMleUVEjF4m0qKRs..jpeg

qG2VCEap1AoghOMYF6yjbUT9..jpeg

v4sNoYaZmkCbVcOdeRA9EnQw..jpeg

hlrxPnaefmYIucijBKFCvogL..jpeg

WTDZqAMCnNQOaPzKFfsEJHxj..jpeg

Kaynak:Haber Kaynağı

Etiketler :

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
yorumlar onaylanmamaktadır.