HBB BAŞKANI LÜTFÜ SAVAŞ: HATAY’DA HATSU KADAR ÇALIŞAN BAŞKA BİR KURUM YOK

HBB BAŞKANI LÜTFÜ SAVAŞ: HATAY’DA HATSU KADAR ÇALIŞAN BAŞKA BİR KURUM YOK

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, Kırıkhan’da Gündüz, Karaelmaslı, Söğütlüöz, Çamsarı ve Kangalı Mahallelerinde vatandaşlar, muhtarlar ve esnaflar ile buluştu.

 

HATSU, TÜM SAHALARDA CANLA BAŞLA ÇALIŞIYOR

 

Mahalle ziyaretleri kapsamında konuşan Başkan Savaş, iç göçler sebebiyle bazı ilçelerde nüfusun aniden arttığına dikkat çekti.

 

Deprem nedeniyle HATSU’nun iş yükünün arttığını kaydeden Savaş, “Bir de üstüne yıkım ekiplerinin altyapıya verdiği zararları onarmaya çalışıyor. Suyumuz ucuz olduğu için tarımsal sulamada tercih edilmesi su sorunlarının yaşanmasına sebep oluyor. Bu sorunları sabırla yavaş yavaş çözüme kavuşturacağız. Hatay’da kim ne kadar çok çalışırsa çalışsın, HATSU kadar çalışan başka bir kurum yok.” açıklamalarında bulundu.

 

“NUMARATAJ KONUSUNDAKİ SORUNLARI İÇİŞLERİ BAKANLIĞINA BİLDİRDİK”

 

Numarataj konusundaki sıkıntıların sorumluluğunun İçişleri Bakanlığına ait olduğunu hatırlatan Savaş, "Bu konuyla ilgili pek çok sorun var. Bazı aksaklıklar da Nüfus Müdürlüğü ile ilgilidir. Biz sorunları daha önce de İçişleri Bakanlığına bildirdik.  Biz sadece vatandaşa yardımcı olmak üzere kullanıcıyız. Elimizden geldiği kadar bizi ilgilendiren sorunları çözmeye çalışıyoruz.” dedi. 

 

BU KADAR YÜKSEK NÜFUSLA, SURİYELİLERİN BELEDİYE BAŞKAN ADAYI ÇIKARMASI SÜRPRİZ OLMAYABİLİR

 

Önümüzdeki yerel seçimlere de değinen Savaş, "Bu kadar yüksek Suriyeli nüfus ile Reyhanlı'da Suriyelilerin belediye başkan adayı çıkarmaları sürpriz olmayabilir. Suriyeli kadınların doğum oranları çok yüksek. Hatay'da 550 bin Suriyeli var. Bu kadar Suriyeliye kim ikametgâh verdi? Neden seçimler öncesi Suriyeli nüfusunda artış olurken seçimlerden sonra sayıları azalıyor, bu sorular cevap bulmalı.” ifadelerini kullandı.

 

Suriyelilere her şey bedava iken Türk vatandaşlarının hastaneye dahi gitmekte zorlandığını anlatan Savaş, binlerce Suriyelinin kimliğinin olmadığını, eğitim almamış insanların içimizde dolaştığını, bunun da ileride huzur ve asayiş sorunlarına sebep olmasından endişe ettiklerini kaydetti.

 

11 sene önce sığınmacılar konusunda söylediklerinin bazı kesimlere afaki geldiğini hatırlatan Savaş, “Şimdi geldiğimiz nokta haklılığımızı gösteriyor.” dedi.

 

KONUŞMALARIM POLİTİK DEĞİL MİLLİDİR

 

İskenderun’un il yapılması isteğinin Hatay bütünlüğüne zarar verebileceğini vurgulayan Lütfü Savaş, “Hatay'a sahip çıkmalıyız. Bu şehir bize Gazi Mustafa Kemal’den emanet, bizde çocuklarımıza emanet edeceğiz. Bu şehre sahip çıkmak zorundayız. Konuşmalarım politik değil, millidir. Bu işin partisi yok." ifadelerini kullandı.

 

Kırıkhan Yeni Sanayi Sitesi esnaflarıyla da görüşen Başkan Savaş, alın terini katarak bu memleketin dertlerine emeğiyle katkı sağlayan sanayi emekçilerine teşekkür etti.

 

Halk toplantılarında Başkan Savaş’a, CHP Kırıkhan İlçe Başkanı Turgay Kılıçoğlu, CHP Kırıkhan Gençlik Kolları Başkanı Ulaş Hırfanoğlu, Kırıkhan Muhtarlar Derneği Başkanı Süleyman Durgun eşlik etti.

 

 

NOT:

Haberin video ve fotoğraflarını aşıdaki linklerden indirebilirsiniz:

https://we.tl/t-jSmswIX2vR

https://we.tl/t-KkufdhftQw

 

t9h5qe1fbvzxpog3jpy7vuow.jpg

xpmks9vtghvxzocs3e5jdnrj.jpg

ekaegwjc8zssy9ktb5mjofrg.jpg

fez41na0s2kf5wpor7qvzjul.jpg

avtwuinpc95jmf07bfrrugjp.jpg

c9uvseo0q2xfztpb31u6sthr.jpg

ti3akcafhrkthnszvumu5yrz.jpg

mjypzowdb34tIldqeqfs7uwo.jpg

rvshweb7uqkw4jlcdnxlf8nq.jpg

ujuipfwvbx1rd3lfrntyzzgk.jpg

hw1pckezaqdfqllrjnog0bjv.jpg

vuak1fhjqjIbg3uye6evziow.jpg

c6fhq1brpblnmx2yetIdhzol.jpg

Kaynak:Haber Kaynağı

Etiketler :

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
yorumlar onaylanmamaktadır.