HATSU, ŞÜKRÜ BALCI’DAKİÇALIŞMALARDA SONA GELDİ

HATSU, ŞÜKRÜ BALCI’DAKİÇALIŞMALARDA SONA GELDİ

Hatay Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (HATSU) Genel Müdürlüğü, bazı basın yayın organları ve sosyal medya hesaplarında, Antakya ilçe merkezindeki altyapı yatırımlarını...

Hatay Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (HATSU) Genel Müdürlüğü, bazı basın yayın organları ve sosyal medya hesaplarında, Antakya ilçe merkezindeki altyapı yatırımlarını ele alan haberlere yönelik açıklama yaptı. HATSU, altyapı unsurlarının zarar görmemesi için titizlikle yürütüldüğü vurgulanan çalışmalarda zaman zaman oluşan gecikmelerin de pandemi nedeniyle malzeme ve ekipman tedariğinde yaşanan zorluklardan kaynaklandığını bildirdi.

Habere konu olan Antakya Saraykent Mahallesi Şükrü Balcı Caddesi’ndeki yapılan kazıçalışmalarına yönelik detaylar aktaran HATSU, şebeke yenilemenin gerçekleştirilmesi için kazıçalışmaları sırasında eski içme suyu, atık su ve yağmur suyu hatlarının yanı sıra elektrik, doğal gaz, telefon, internet gibi yoğun altyapı tesisleriyle karşı karşıya kalındığını ve zarar görmemesi için çalışmaların hassas şekilde yürütüldüğünü kaydetti.

HATSU, pandemi sürecinde altyapıçalışmaları için gereken malzeme ve ekipman tedariğinde yaşanan sıkıntıların da zaman zaman çalışmaların gecikmesine sebep olduğunu belirtti.

Şükrü Balcı Caddesi’ndeki çalışmalarda sona gelindiğini vurgulayan HATSU, bağlantıçalışmalarının tamamlanmasının ardından ivedi şekilde asfaltlama çalışmalarına başlanacağını açıkladı.

Yağışların ciddi derecede azaldığı bu süreçte gerek Hatay ve gerekse Türkiye’nin su kıtlığı ile karşı karşıya olduğuna vurgu yapan HATSU Genel Müdürlüğü, Antakya’da insan sağlığına zararlı, ekonomik ömrünü tamamlamış, sık sık arızalanarak ciddi oranda su kaybına sebep olan şebekeleri bertaraf etmek için 351 km yenileme çalışması gerçekleştirildiğini bildirdi.

 

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.