HATAY’DA ÖĞRETMEN VE ÖĞRENCİLERE TEHDİT İDDİASINA İZMİR’DEN TEPKİ

HATAY’DA ÖĞRETMEN VE ÖĞRENCİLERE TEHDİT İDDİASINA İZMİR’DEN TEPKİ

Eğitim-İşİzmir 2 No’lu Şube Başkanı Ahmet Cangı, Hatay'da Ülkü Ocakları'ndan geldiğini belirten kişilerin öğrenci ve öğretmenlere "Burada bizim sözümüz...

Eğitim-İşİzmir 2 No’lu Şube Başkanı Ahmet Cangı, Hatay'da Ülkü Ocakları'ndan geldiğini belirten kişilerin öğrenci ve öğretmenlere "Burada bizim sözümüz geçer" yönünde tehditte bulunduğu iddialarına, "Tarikatları, cemaatleri bir kamu hizmeti olan eğitime taşeron yapan zihniyetin ve destekçilerinin bize saldırması, doğru yolda olduğumuzun göstergesidir" tepkisini gösterdi.

Eğitim-İş 2 No’lu Şube Başkanı Ahmet Cangı, Hatay'da Ülkü Ocakları'ndan geldiğini belirten kişilerin öğrenci ve öğretmenlere "Burada bizim sözümüz geçer" yönünde tehditte bulunduğu iddialarını, yaptığı yazılı açıklama ile değerlendirdi. Cangı’nın açıklamasışöyle:

"Hatay'da bir okula baskın düzenleyen ve Ülkü Ocakları'ndan geldiğini belirten kişiler, öğrenci ve öğretmenlerle okul çalışanlarına "Burada bizim sözümüz geçer" diyerek tehditler savurmuş, Hatay 1 No’lu Şube Başkanımız da olayı kınayarak İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nü ve Valiliği göreve çağırmıştı.

Konunun basında yer almasıüzere malum siyasi partinin oluşumu ve iktidar eksenli medyada sendikamız aleyhine karalama kampanyası başlatılmıştır. Saldırılar ve iftiralar giderek artmış, Eğitim-İş’i "terör örgütü sempatizanı" olarak göstermeye kadar varmıştır."

"GÖĞSÜMÜZÜ SİPER ETMEYİ BİLDİK"

Cangı, 2017 yılındaki Olağan Genel Kurula şehit öğretmenler Aybüke Yalçın ve Necmettin Yılmaz'ın adını veren bir örgüt olduklarını belirterek, şu değerlendirmeleri yaptı:

"Örgütümüz, bu şahıslar tarafından PKK'lı olmakla suçlanmıştır! Bütün milliyetçilikleri ayaklar altına alanlarla, mahkemelerde teröristleri aklayanlarla, okullarda Andımızın okunmasını yasaklayanlarla, kamu kurum ve kuruluşların tabelasından Türkiye Cumhuriyeti'nin kısaltılmış hali olan "TC" ibaresini kaldıranlarla yol yürüyenlerin, sendikamıza dil uzatması elbette karşılıksız kalmayacaktır. Eğitim-İş’e yapılan bu saldırıların planlayıcıları, bu piyonların sahipleri bilsin ki Cumhuriyetimizin kurucu değerlerinden uzaklaştırılmasının önünde dimdik duran demokratik kitle örgütlerinin başında gelen Eğitim-İş, tüm bu alçaklıkları göze alarak yola çıkmıştır ve bu karanlık saldırılara göğsünü siper etmeyi her zaman bilmiştir."

"DOĞRU YOLDA OLDUĞUMUZUN GÖSTERGESİ"

Eğitim-İş'in başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk'ün neferi olma yolunda mücadele edenlerin kalesi olduğunu vurgulayan Cangı, açıklamasınışöyle sürdürdü:

“Diğer birçok sendikanın aksine, Eğitim-İş, yıllardır eğitim alanının dışında yaptığı açıklamalarda terörle mücadelenin hakkınca yapılmadığına işaret etmiş, terörle mücadelenin bir vatan meselesi olduğunu vurgulamıştır. Bu nedenle sendikamızın ve üyelerimizin vatan sevgisini sorgulamak kimsenin haddine değildir. Eğitimi gericileştiren, çocuklarımızı tarikat yurtlarına ve imam hatiplere mecbur bırakan, ulusal bayramlarımızın kutlanmasını dahi yasaklamaya çalışan, FETÖ'den gerekli dersi çıkarmayıp tarikatları, cemaatleri bir kamu hizmeti olan eğitime taşeron yapan zihniyetin ve destekçilerinin bize saldırması, bizim için doğru yolda olduğumuzun göstergesidir. Eğitim-İş olarak örgütümüzü yıpratmaya çalışan her kişi ve yapıyla her platformda mücadele etmeye devam edeceğiz, saldırılar ve iftiralara yönelik hukuki süreci başlatacağız.”

 

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.