HATAY BELEDİYE BAŞKANI SAVAŞ, OTİZMLİ BİREYLERİ KONUK ETTİ

HATAY BELEDİYE BAŞKANI SAVAŞ, OTİZMLİ BİREYLERİ KONUK ETTİ

Hatay Otizmliler Derneği, Özel Suyun Rengi Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi, Arsuz Karaağaç Akdeniz Özel Eğitim Uygulama Okulu yöneticileri ve öğrencileri Büyükşehir Belediye Başkanı...

Hatay Otizmliler Derneği, Özel Suyun Rengi Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi, Arsuz Karaağaç Akdeniz Özel Eğitim Uygulama Okulu yöneticileri ve öğrencileri Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş’ı ziyaret etti.

Otizmin hastalık değil farklılık olduğunu belirten Başkan Savaş, özel gereksinimli çocukların yaşam standartlarının daha iyi hale getirilmesi konusunda eğitim kurumlarına önemli rollerin düştüğünü söyledi.

Otizmli bireylerin yaşam kalitelerini arttırmak için çalıştıklarını belirten Hatay Otizmliler Derneği Başkanı Sara Gök, il genelinde faaliyet gösteren özel eğitim kurumları hakkında Lütfü Savaş’a bilgiler verdi.

“OTİZM BAŞARIYA ENGEL DEĞİLDİR”

Gerçekleştirilen çalışmalar sonucunda olumlu yönde ilerlemeler kaydedildiğini ifade eden Gök, şöyle konuştu:

"Otizm başarıya engel değildir. Bunun en güzel örneklerini öğrencilerimizde ve oğlumda görüyorum. Otizmli çocuğu olan ailelerimiz asla pes etmemelidir. Her çocuğun gizli bir yeteneği olduğunu göz önünde bulundurarak bu yeteneği keşfetmelerinin doğru eğitim ve sevgiyle gerçekleştiğini bilmeliyiz. Otizmli çocuklar toplumda birer yük olarak değil, kazanılmış bireyler olarak görülmelidir. Göstermiş olduğu ilgiden ve projelerimize vermiş olduğu desteklerden dolayı Hatay Büyükşehir Belediye Başkanımız Lütfü Savaş’a teşekkür ederim."

Etkinlikte, otizmli öğrencilerin yapmış olduğu karakalem çalışması ve pasta sürprizi, Başkan Savaş tarafından beğeni ve mutlulukla karşılandı.

 

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
yorumlar onaylanmamaktadır.