GENÇ VADİ AÇILDI

GENÇ VADİ AÇILDIKağıthaneli gençler için Genç Vadi hizmete açıldı. İçerisinde Genç Girişimci ve Proje Üretim Merkezi, Siber Güvenlik ve Kodlama Merkezi ile Millet Kıraathanesi barındıran Genç Vadi; coşkulu bir törenle hizmete açıldı. Kağıthane Belediye Başkanı Mevlüt Öztekin’in ev sahipliğinde gerçekleştirilen açılış törenine önceki dönem Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Kağıthane Kaymakamı Niyazi Erten, AK Parti Kağıthane İlçe Başkanı Serkan Cantürk, STK temsilcileri, muhtarlar ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Kağıthane Belediye Başkanı Mevlüt Öztekin, Genç Vadi’de yapılacak çalışmalarla ilgili: ‘’ Burası yepyeni fikirler ve projelerle ilçemizi bir adım öne çıkaracak. Genç Girişimci ve Proje Üretim Merkezi, 18- 30 yaş arası girişim fikri olan ve kurumsallaşmak isteyen girişimci adaylarına hizmet verecek. Girişimcilere fikrinin olgunlaşma aşamasında, kuruluş ve kurumsallaşma süreçlerinde destek sunacağız. Siber Güvenlik ve Kodlama Merkezi’nde; web tasarımı ve mobil uygulama yapabilen, oyun yazabilen, yapay zeka teknolojilerine hakim, bilişim sistemlerinin korunmasını sağlayan, bilişim suçları ile ilgili teknik analiz yapan, siber ağların kontrollerini sağlayan kişiler yetiştireceğiz. Ayrıca Millet Kıraathanesi’nde 20 bini aşkın kitabımız bulunuyor. Okuma alanları ve atölyeleriyle öğrencilerimizin kaynak kitap arayışındaki yeni adresi burası olacak. Hem kitaplara erişecek, hem ders çalışabilecek hem de yeni arkadaşlar edinebilecekler.’’ diye konuştu.

Kağıthane Merkez Mahallesi Kaymakamlık Meydanı’nda bulunan Genç Vadi haftanın her günü genç misafirlerine hizmet verecek.

4lfilec3jmzt8Isrpjrdd0gx.jpg

jmhqsi6r2cckwb4lzpwkttug.jpg

faphwgdpxveb2rdkntoj3cxm.jpg

9ayeihrd4gsnbzIeccyawgqv.jpg

mksliyulewcozhfng4d6pI7j.jpg

ie3q8ohutz4lfjl6kcu0e1wd.jpg

jh8wup3obsefvx6omc0sh1l5.jpg

1lxza6crodmoj4svbkijyuze.jpg

aq8sfz7ligfwphjdb1ud0onv.jpg

pmcy1dlImtrxuj8wcvbqorlk.jpg

ospuuyfxbavgq9tp8Imvcfwx.jpg

njfbhqghtywexdz9o0i2s8mk.jpg

Kaynak:Haber Kaynağı

Etiketler :

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
yorumlar onaylanmamaktadır.