GELECEK PARTİLİÖZCAN: "BU ÜLKENİN EN BÜYÜK REFORMU 'CUMHURBAŞKANLIĞI VESAYET SİSTEMİ'NİN LAĞVEDİLMESİ OLACAKTIR"

GELECEK PARTİLİÖZCAN: "BU ÜLKENİN EN BÜYÜK REFORMU 'CUMHURBAŞKANLIĞI VESAYET SİSTEMİ'NİN LAĞVEDİLMESİ OLACAKTIR"

Gelecek Partisi Sözcüsü Serkan Özcan, "Damat, klik savaşlarından galip çıkacak, Saray içi darbeyle geri gelecek diye yaşadığımız 3.büyük ekonomik kriz bu! Verin yetkiyi ülkeyi uçuracağız...

Gelecek Partisi Sözcüsü Serkan Özcan, "Damat, klik savaşlarından galip çıkacak, Saray içi darbeyle geri gelecek diye yaşadığımız 3.büyük ekonomik kriz bu! Verin yetkiyi ülkeyi uçuracağız deyip doları ve faizi uçurdular! Babalarının çiftliğinde at oynatan mirasyediler gibi oldular. Bu ülkenin en büyük reformu, ‘Cumhurbaşkanlığı Vesayet Sistemi'nin lağvedilmesi olacaktır!" dedi.

Özcan, Kütahya'da Parti Başkanlık Kurulu toplantısının ardından haftalık basın toplantısı düzenledi. Merkez Bankası yeni BaşkanıŞahap Kavcıoğlu’nun açıklamalarına değinen Özcan, "Madem korku ve panik ile ‘bakın vallahi faizleri indirmeyeceğim’ diyecektin, bir gece kararnamesi ile ne diye geldin o koltuğa? Önceki Başkan buharlaştırılan 128 milyar dolarlık rezervin akıbeti için bir süreç başlatmıştı da onu mu durdurmaya geldin?” diye konuştu.

Özcan’ın açıklaması satır başları ile şöyle:

"AKLIMIZLA ALAY EDEN AÇIKLAMALAR: Ucube Cumhurbaşkanlığı Sistemine geçtiğimiz günden bu yana 3. büyük ekonomik krizi de yaşadık. Daha ilk gece verdiği zararlar bir yana, esas büyük bedelleri zaman içerisinde yaşayıp göreceğimiz bir kriz maalesef. Hepimiz, Merkez Bankası başkanlığına yapılan atamayla ilgili olarak "Neden, niçin?" sorularını sorarken, yeni atanan Merkez Bankası başkanı aklımızla alay eden açıklamalarda bulundu. Madem "Bakın vallahi faizleri indirmeyeceğim" diyecektin, ne diye geldin bir gece kararnamesi ile o koltuğa? Önceki Başkan buharlaştırılan 128 milyar dolarlık rezervin akıbeti için bir süreç başlatmıştı da onu mu durdurmaya geldin?

DAMAT YÜZÜNDEN 3. BÜYÜK EKONOMİK KRİZ BU: Damat, klik savaşlarından galip çıkacak, Saray içi darbeyle geri gelecek diye yaşadığımız 3.büyük ekonomik kriz bu! ‘Verin yetkiyi ülkeyi uçuracağız’ deyip doları ve faizi uçurdular! Babalarının çiftliğinde at oynatan mirasyediler gibi oldular. Bu ülkenin en büyük reformu, ‘Cumhurbaşkanlığı Vesayet Sistemi'nin lağvedilmesi olacaktır! Ekonomik, sosyal, siyasi tüm krizleri başımıza saran bu sistemin ta kendisidir! Berat Albayrak’ın ülkenin üzerine bir karabasan gibi çökmesini beraberinde getiren bu sistemin ta kendisidir! Yeniden cilalanarak geri dönüşüne halılar döşenmesinin kaynağı bu sistemdir. Kod adı "Berat Albayrak Reformu" olan, Albayrak’ın dönüşüne düzülen mizansenlerin, hibe bekleyen esnafa, çiftçiye, işçiye, işsize, çoluğumuza çocuğumuza, yaşlımıza gencimize maliyeti tahminlerin de ötesindedir!

ONURSUZ BİR YALNIZLIK: Bunların yaşanan tüm krizleri, kendi menfaat operasyonlarınıörtmede kullandıklarını sağır sultan bile biliyor artık! Kriz çıkardıkları günün ertesi, Kanal İstanbul’un imarı için basıyorlar imzayı. Yeşil alanları vakıflara devrediyorlar. Ellerinde olanı halkla paylaşmadıkları gibi, paylaştıklarını da yalanlarla bezeli açıklamalarının mezesi yaptılar. Hala "itibardan tasarruf olmaz" diyerek kamuya lüks araç alımı ihaleleri açmakla meşguller! Hala "inadına" Kanal İstanbul demeye devam ediyorlar. O kanala aradıkları kredinin karşılığı olarak, Uygur kardeşlerimize yapılan zulümlere "onursuz bir yalnızlık" içinde lal kesildi bunlar!

SÜLEYMAN SOYLU'YA TEPKİ:İçişleri Bakanı pudra şekeri konusunu yine bir alacak-verecek işine bağladı. Ne yapalım yani? Bunca haramı, batağı, fırıldağı, düzeneği bir kenara bırakıp şantajcıya mı kızalım? Yoksa bizi şantajcıların şeffaflığına mecbur eden bu düzene mi? İçişleri Bakanı’nın görevi, suçlunun mazeretlerini kamuoyuna duyurmak mıdır? Daha önemlisi İçişleri Bakanı milletvekillerine aba altından sopa nasıl gösterir? Hem de ne sopa! Bakan açıkça istihbarat marifetiyle mahrem bilgileriniz elimde, ileri gitmeyin saçarım bunları ortalığa diyor. "

 

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
yorumlar onaylanmamaktadır.