FATSALILARDAN AĞAÇ KESİMİNE TEPKİ:  "ŞU AĞACA KIYILIR MI? ALLAHA HAVALE EDİYORUM"

FATSALILARDAN AĞAÇ KESİMİNE TEPKİ: "ŞU AĞACA KIYILIR MI? ALLAHA HAVALE EDİYORUM"

Ordu’nun Fatsa Bahçeler ve Tepeköy mahallelerinde ağaç kesimine karşıçıkan köylüler hükümet yetkililerine seslenerek, “Bu katliam. Şu çam ağacına kıyılır mı? Bir bakın arkadaş...

Ordu’nun Fatsa Bahçeler ve Tepeköy mahallelerinde ağaç kesimine karşıçıkan köylüler hükümet yetkililerine seslenerek, “Bu katliam. Şu çam ağacına kıyılır mı? Bir bakın arkadaş ya. Allaha havale ediyorum” diyerek ağaç kesimine tepki gösterirken Fatsa Doğa ve Çevre Derneği ise ağaç kesimini protesto etti.

Ordu Fatsa'da Tepeköy ve Bahçeler sınırında maden şirketinin ağaç kesimine karşıçıkan köylüler, Fatsa Cumhuriyet Meydanı'nda bir araya gelerek basın açıklaması yaptı.  

Fatsa Doğa ve Çevre Derneği Başkanı Zeki Odabaş, ”Fatsa’da katliama seyirci kalanlar, 120 bin nüfusun yetkisini alıp da Fatsa için tek kelimesi olmayanları buradan şikayet ediyorum. Sizin için söyleyecek tek kelimesi olmayanlara fırsat vermeyeceksiniz arkadaşlar”dedi.  

Yukarıtepe köyünden Cevat Atar ise, “Ben askerle, evladımla karşı karşıya kalıyorum. Kimin için? Asker bana geliyor ‘Amca ne yapalım’ diyor. Ben bir şey diyemiyorum arkadaş. İngiliz şirketi para kazanacak biz burada birbirimizle kavga edeceğiz. Ben kendimden utanıyorum o askerden utanıyorum ya” diyerek tepki gösterdi.

Maden şirketinin mahkeme kararını beklemeden ağaç kesimi yaptığını söyleyen Dernek Başkanı Yardımcısı Alahattin Yılmazer, “Altıntepe maden şirketi kapasite artırım raporunda yer üstündeki su kirlilik seviyelerini açıkça kabul etmiş. Mahkemeler kimin için var. Pandemi günlerinde temiz suya ihtiyaç duymuşken bunun vebalini kim çekecek" dedi.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.