EXPO 2021 HATAY ORGANİZASYON EKİBİ’NDEN FARKINDALIK YARATAN ANLAMLI ETKİNLİK

EXPO 2021 HATAY ORGANİZASYON EKİBİ’NDEN FARKINDALIK YARATAN ANLAMLI ETKİNLİK

Hatay Büyükşehir Belediyesi EXPO 2021 Hatay Organizasyon Ekibi , “21 Mart Dünya Down Sendromu Farkındalık Günü” dolayısıyla anlamlı bir etkinliğe imza attı.Hatay Büyükşehir Belediyesi'nin...

 

Hatay Büyükşehir Belediyesi EXPO 2021 Hatay Organizasyon Ekibi , “21 Mart Dünya Down Sendromu Farkındalık Günü” dolayısıyla anlamlı bir etkinliğe imza attı.Hatay Büyükşehir Belediyesi'nin dağıttığı fideleri toprakla buluşturan Down Sendromlu çocuklar, EXPO 2021 Hatay Organizasyon Ekibi’nin animasyon gösterisi ve müzik eşliğinde doyasıya eğlendi.Keyifli geçen etkinliğin sonunda şarkılar söyleyerek gönüllerince eğlenen çocuklar, gökyüzünü rengârenk balonlarla donattı.

Farkındalık oluşturmak ve Down Sendromlu bireyleri topluma kazandırmak amacıyla Özel Değişim Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi’nde gerçekleştirilen etkinlik renkli görüntülere sahne oldu.

Özel bir günde çocuklarla oldukça keyifli bir etkinlik gerçekleştirdiklerini ifade eden EXPO 2021 Hatay Gönüllüleri Koordinatörü Gamze Şahin,  "Dünya Down Sendromu Farkındalık Günü'nde Down Sendromlu arkadaşlarımız, EXPO ekibimiz ve gönüllülerimiz ile bir araya geldik. Onların aslında bizlerden hiçbir farkları olmadığını, aynı olduğumuzu hatta bir farkla bizim yanımızda olduklarını burada onlarla beraber deneyimledik ve çok keyifli vakit geçirdik. Biz onlarıçok seviyoruz. Bizlerle vakit geçirdikleri için hepsine çok teşekkür ederim” dedi.

“DOWN SENDROMLULARIN NORMAL İNSANLARDAN TEK FARKI KROMOZOM FARKINDALIĞIDIR”

Gerçekleştirilen etkinlikten memnun olduklarını belirten Özel Eğitim UzmanıÇağla Kılınç Çalışkan, “ Bu özel günde EXPO 2021 Organizasyon Ekibi ile gerçekleştirdiğimiz etkinliğin amacı farkındalık oluşturmak. Down Sendromluların normal insanlardan tek farkı kromozom farkındalığıdır. Geri kalan bütün becerilerinin diğer insanlardan farklı olmadığını dile getirmek ve toplumun bir parçası olduklarını göstermek için buradayız. Çocuklarımız ile fidan dikme, şarkı söyleme, animasyon gösterileri ve balon uçurtma etkinliği gerçekleştirdik. Kurumumuz adına duyarlılığından dolayı Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş’a ve EXPO ekibine teşekkür ederiz” diye konuştu.

 

 

 

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
yorumlar onaylanmamaktadır.