ESENYURTLU GÜÇLÜ KADINLAR ÜRETMEYE DEVAM EDİYOR

ESENYURTLU GÜÇLÜ KADINLAR ÜRETMEYE DEVAM EDİYOR

Esenyurt Güçlü Kadınlar Kooperatifi, iş gücü kapasitesini arttırarak çalışmalarına devam ediyor. Dezavantajlı kadınlara öncelik verdiklerini belirten Kooperatif Başkanı Nesrin Bozkurt,...

Esenyurt Güçlü Kadınlar Kooperatifi, iş gücü kapasitesini arttırarak çalışmalarına devam ediyor. Dezavantajlı kadınlara öncelik verdiklerini belirten Kooperatif Başkanı Nesrin Bozkurt, “Kendilerine güvenlerini yeniden kazandırmayı amaçladık” dedi.

Esenyurt Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü ile protokol imzalamasının ardından Esenyurt Güçlü Kadınlar Kooperatifi, çalışmalarına ara vermeden devam ediyor. Kooperatif, dayanışmak için bir araya gelen kadınların, ekonomik ve sosyal hayatın her katmanına katılımının desteklenmesini amaçlıyor. Esenyurt Güçlü Kadınlar Kooperatifi, her geçen gün iş gücünü arttırarak üretime devam ediyor.

GEÇİM SIKINTISI ÇEKEN KADINLARA DESTEK OLUYORLAR

Esenyurt Güçlü Kadınlar Kooperatifi Başkanı Nesrin Bozkurt, çalışmalarında dezavantajlı kadınlara öncelik verdiklerini dile getirdi. Bu çalışma ile amaçlarını anlatan Esenyurt Güçlü Kadınlar Kooperatifi Başkanı Bozkurt, “Esenyurt Güçlü Kadınlar Kooperatifi oluşumu olarak, Esenyurt’ta öncelikli olarak geçim sıkıntısıçeken, sosyal, ekonomik yönden çaresiz, nerdeyse tüm yükü omuzlarında taşıyan dezavantajlı kadınların istihdam olanaklarını ve fırsatlara ulaşma şansını arttırmak dolayısıyla kendilerine güvenlerini yeniden kazandırmayı amaçladık” diye konuştu.

ÜRETEN KADINLAR: “ÇOK MUTLUYUZ”

Güçlü Kadınlar Kooperatifi’nde dikiş yapan Asiye Çam, “Öncelikle bize bu imkânı tanıyan Esenyurt Belediyesi’ne, Kemal Deniz Bozkurt’a ve eşi Nesrin Bozkurt’a, teşekkür ediyorum. Bize burada özgüven geldi, çalışıyoruz hem para kazanıyoruz hem de bir şeyler öğreniyoruz. Yani anlatamam çok mutluyuz. Emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum” dedi.. Dürdane Demir ise “Herkese çok teşekkür ediyorum ortamımız güzel burada herkes çalışıyor” diye konuştu.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
yorumlar onaylanmamaktadır.