Esenyurt Belediyesi ‘Evde Sağlık Hizmeti” İle Komşularının Yanında

Esenyurt Belediyesi ‘Evde Sağlık Hizmeti” İle Komşularının Yanında

Esenyurt Belediyesi, sağlık durumu hastaneye gitmeye elverişliolmayan hastalar için sürdürdüğü “Evde Sağlık Hizmeti” desteğine ara vermedendevam ediyor.

Evde Sağlık Hizmeti uygulamasıyla ilçede yaşayan yatağa bağlı,yaşlı ve hasta vatandaşların yardımına koşan Esenyurt Belediyesi, destektalebinde bulunan vatandaşları yalnız bırakmıyor. Sağlık hizmeti alma talebindebulunan vatandaşlara aynı gün içinde dönüş yapan Sağlık İşleri Müdürlüğü,sağlık teknikerleri aracılığıyla serum, iğne, pansuman ve kan alma gibi sağlıkhizmetlerini vatandaşlara sunuyor. Ekipler, ayrıca evlere yapılan ziyaretlerdehastalıklar, ilaç kullanımı, hijyen kuralları, yeme-içme alışkanlıkları gibiçeşitli konularda da vatandaşları bilgilendiriyor. Zaman ve mekân gözetmeksizin7/24 hizmet veren sağlık ekipleri, hastaların şikâyetlerini değerlendirerek tamteşekküllü sağlık kuruluşlarına yönlendirmeler de yapıyor.


Esenyurt Belediyesinin Evde Sağlık Hizmeti uygulamasındanyararlanmak isteyen vatandaşlar, merkezin 444 0 411 numaralı telefonunuarayarak Sağlık İşleri Müdürlüğüne başvuruda bulunup, program dâhilinde hizmetalabiliyor.

3hqpcrIsmpw5xhen8zy0udg1.jpg

wgrnby5vupocqhuakmhrygqe.jpg

uztmsyorfe8p9ddIog1cjqqz.jpg

rIsouwwhis3b0td42afjpyqp.jpg

nyj1qksl65uIrg2taayizxhq.jpg

pu0etuholtcal1ozyg5d8fmz.jpg

gbqntd9ezxygyj03oncpl67w.jpg

snvwzo7hy1diadI5egsv4fqw.jpg

bxuxjkoctpdyf1rkImjzn5gh.jpg

z3r1vpkxhewfsngxpnv5so90.jpg

Kaynak:Haber Kaynağı

Etiketler :

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
yorumlar onaylanmamaktadır.