ESBİM Esenyurt’ta İşsizlik Sorununu Çözüyor

ESBİM Esenyurt’ta İşsizlik Sorununu Çözüyor

İşsizlik sorununa çözüm bulmak amacıyla iş arayanlarlaişverenleri bir araya getiren Esenyurt Belediyesi İstihdam Merkezi (ESBİM),düzenlediği mülakatlarla 130 vatandaşı daha iş sahibi yaptı.

Esenyurt Belediyesi, Türkiye’nin kanayan yarası olanişsizlik sorununa karşı mücadele etmeye devam ediyor. Sektörün öncü firmalarıile iş arayan vatandaşları buluşturan ESBİM, gerçekleştirilen mülakatlarsonrası 130 vatandaşı daha iş sahibi yaptı. Esenyurt Kültür Merkezi’ndegerçekleşen mülakatlara, içerisinde engelli vatandaşlarımızın da bulunduğu 200kişi katıldı. 130 vatandaşın istihdam edildiği programda iş sahibi olanlarınmutluluğu ise yüzlerine yansıdı. Mülakatlara katılan vatandaşlar bu anlamlıçalışma nedeniyle Belediye Başkanı Prof. Dr. Ahmet Özer’e teşekkürleriniiletti. Belediye yetkilileri ise ilçede işsizlik sorununa karşı yürütülençalışmaların tüm hızıyla devam edeceğini açıkladı.

40 Engelli Vatandaşİstihdam Edildi

Esenyurt Belediyesi İstihdam Merkezi (ESBİM) istihdamda daengel tanımıyor. Kültür Merkezi’nde engelli bireyler için gerçekleştirilenmülakatlara çok sayıda iş arayan engelli birey de katıldı. Engellivatandaşların firmalarla özel olarak görüştüğü mülakatlar sonucunda 40 engellivatandaş iş sahibi oldu.

 “Burası Bulunmaz Bir Nimet”

Bir gıda firmasından gelerek personel adayları ile mülakatgerçekleştiren Resul Altunkılıç, Esenyurt Belediyesi İstihdam Merkezi’nin hempersonel adayları için hem de işverenler için bulunmaz bir nimet olduğunu söyledi.Altunkılıç; “ESBİM’in her ay düzenlediği mülakatlara biz de firma olarakkatılım sağlıyoruz. Engelli vatandaşlarımız da burada işverenlerle karşılıklıgörüşme yapabiliyor. Olumlu geçen görüşmeler sonrasında işe alım sürecini hemenbaşlatıyoruz. Buradan, Esenyurt Belediye Başkanı Prof. Dr. Ahmet Özer ve tümekibine bu anlamlı çalışmaları nedeniyle çok teşekkür ediyoruz. Burada çokbüyük bir hizmet var. Hem biz işverenler hem de iş arayanlar için burasıbulunmaz bir nimet.” dedi.

“Başkan Özer’eBizleri Düşündüğü İçin Çok Teşekkür Ederim”

Esenyurt Belediyesi İstihdam Merkezi’nde mülakatlara katılanHasan Hüseyin Aydın ise şunları söyledi: “Çok sayıda firmanın burada personelarayışında olduğunu öğrendim. İş arayışındayım ve buraya mülakatlara katılmakiçin geldim. Kendime uygun firmalarla görüşmeler sağladım ve görüşmelerimolumlu geçti. Bu hizmet bizler için çok değerli. Bu çalışmaya öncülük edenEsenyurt Belediye Başkanı Prof. Dr. Ahmet Özer’e, bizleri düşündüğü için çokteşekkür ederim.”

 

6d0es1nm9Itbkzhapzstyuhi.jpg

87hvrktljsyg3Icukxm50j6f.jpg

w0ymzlwjlgz2cxmiftuouIa9.jpg

7znbsdaqev14xqhtoukocujn.jpg

fyzexxa32jgluI7cztqh60kt.jpg

jkpq1rn5Ijctn0ygafdev2b4.jpg

mah3dcxzlnItvplrbv0ffwcr.jpg

fkxicp6aguoheuhwxm1q8pkl.jpg

foycrhduisl9zf7vkn3cx5ow.jpg

vdinsfjmct1au4uo27trpgxm.jpg

6jmr3kzy19oxzapg0ytwdumb.jpg

m1lg9q5yxljoey36juabnskd.jpg

Kaynak:Haber Kaynağı

Etiketler :

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
yorumlar onaylanmamaktadır.