ERDOĞAN'DAN SOYLU'YA: "YANINDA OLACAĞIZ" AKŞENER'E: "DUA ET Kİ GELİN HANIMA ÇOK İLERİ GİTMEDEN BİR DERS VERDİLER, DAHA NELER OLACAK NELER"

ERDOĞAN'DAN SOYLU'YA: "YANINDA OLACAĞIZ" AKŞENER'E: "DUA ET Kİ GELİN HANIMA ÇOK İLERİ GİTMEDEN BİR DERS VERDİLER, DAHA NELER OLACAK NELER"

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, suçörgütü lideri Sedat Peker’in iddialarına karşıİçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve AKP Genel Başkan Vekili Binali Yıldırım’a...

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, suç örgütü lideri Sedat Peker’in iddialarına karşıİçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve AKP Genel Başkan Vekili Binali Yıldırım’a destek verirken muhalefet liderlerini hedef aldı. Erdoğan, “Terör örgütleri gibi suç örgütleriyle mücadelesinde de İçişleri Bakanı’mızın yanında olduk ve yanında olacağız. Binali Yıldırım’ın oğlu üzerinden hedefe alınması asıl niyeti gösteren bir başka işarettir. Şimdiye kadar nasıl şahsımız partimiz ve çalışma arkadaşlarımız üzerinden yapılan saldırıya eyvallah etmediysek bu tezgahı da bozacağız. Bay Kemal Bay Meral size buradan ekmek çıkmaz boşuna uğraşmayın. Suç çetelerinin mensuplarını dünyanın neresine kaçarlarsa kaçsınlar takip ediyoruz. Bu suçluları da ülkemizde getirip yargıya teslime dene kadar peşlerini bırakmayacağız” dedi. Erdoğan, Rize ziyareti sırasında yaşananlar üzerinden  İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'i eleştirirken, "Gelin hanıma memleketimde görüldüğü gibi gayet güzel ders veriliyor. Dua et ki gelin hanıma çok ileri gitmeden bir ders verdiler. Bu da Rizeli’nin edebini adabını gösterir. Daha neler olacak neler, bunlar iyi günler, bu ülkede ahde vefa denilen bir şey vardır. Eğer ahde vefa olmazsa bu millet affetmez" dedi.

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan bir ay aranın ardından grup toplantısında konuştu. Organize suç örgütü lideri Sedat Peker'in iddiaları karşısında İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'ya destek veren Erdoğan, "Rize geliniyim" diyen İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'e Rizelinin ileri gitmeden bir "ders" verdiğini söyledi ve "Daha neler olacak neler" dedi.

Erdoğan'ın konuşmasından satır başlarışöyle:

VATANDAŞIMIZI, ESNAFIMIZI YALNIZ BIRAKMADIK: Salgın sürecinde milletimizin güvenliği, aşını, işini korumak için devletin tüm imkanlarını seferber ettik. Pek çok ülkenin aksine kamu güvenliğini tehdit edecek bir olumsuzlukla karşılaşmadık. Vatandaşlarımızı ve esnaflarımızı yalnız bırakmadık. Merkezi yönetim bütçesinden ilaç, tıbbi malzeme, sağlık personeline ek ödeme gibi kalemler için yaptığımız harcamalar yıl sonunda 104 milyar lirayı bulacak. 645 bin emeklimizin maaşını bin 500 TL'ye çıkardık, bayram ikramiyelerini de bin 100 TL'ye yükselttik. Vergi indirimleriyle devletin 26 milyar lirayı bulan alacağından vazgeçtik. 7 milyon haneye çeşitli defalar nakit yardımı gerçekleştirdik. Şu ana kadar saydığım ödemelerin tutarı haziran sonu itibariyle 181 milyar liraya ulaşacaktır. 400 bin firmanın, 8 milyon vatandaşın, 848 bin esnafın faydalandığı kredilerin toplamı 315 milyar lirayı geride bırakmıştır. Ertelenen borçların yıl sonunda 219 milyar lirayı bulacaktır. Salgından etkilenen tüccar, sanayici için nefes kredisi için de çalışmalara başlandı. Çiftçilerimiz için de sezonu açılan hububat ve bakliyat alım fiyatlarını ilan ettik. Bakliyatta alım fiyatını kırmızı mercimekte 5 bin liraya, nohutta 4 bin 50 TL'ye çıkardık. Çayda kilo fiyatını 4 TL olarak belirledik. Salgının başından bu yana 661 milyar liralık kaynakla milletin her kesiminin yanında olduğumuzu gösterdik. Türkiye'nin 2021 büyüme oranının, tahminlerin çok ötesinde gerçekleşeceğine yürekten inanıyorum.

BU SİNSİ OPERASYONU AKAMETE UĞRATACAĞIZ: AK Parti olarak en büyük başarımız hükümetlerimiz döneminde çalışacakları iş sağlamak olmuştur. Son dönemde ülkemizdeki güven ve istikrar iklimini hedef alan saldırıların gerisinde insanımızın elindeki bu büyük imkanı alarak gençlerimizi karamsarlığa sürükleme olduğu açıktır. Oyunları, tuzakları bozacağız. Bu sinsi operasyonu akamete uğratacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın. Sadece hakka ve hakikate bakarak yolumuza devam edeceğiz. Kimin terör örgütleriyle, kimin suç çeteleri ile yeminli Türkiye düşmanları ile yürüdüğünü memleketimiz görüyor.  Biz birliğimize, beraberliğimize, kardeşliğimize sahip çıktığımız müddetçe, hiçbir senaryo ülkemizi hedeflerine ulaşmaktan alıkoyamaz, milletimizle aramızdaki uhuvveti bozamaz.

BENİM ÜNİVERSİTEYE GİRDİĞİM DÖNEMDE ÜNİVERSİTEYE GİRME ŞANSI 10’DA BİRDİ: Türkiye'yi siyasetten teröre kadar her alanda ağır maliyetleri olan 1990'lı yılların istikrarsızlık dönemi 3 Kasım 2002 seçimleri ile sona ermiştir. Milletimiz AK Parti'yi iktidara getirerek yeni bir dönemin perdelerini açmıştır. Benim üniversiteye girdiğim dönemde üniversiteye girme şansı 10'da birdi. Şimdi bu 10'da 10'a yükseldi. Eğitim yolculuğu bitmeyen ve bitmeyecek olan bir mücadeledir. Şehir hastanelerimiz salgın döneminde adeta destan yazan kurumlar haline dönüştü. Adalet insanın en çok hassasiyet gösterdiği konudur. Adaletin temelinde dışa bağımlılığı kaldırma vardır. Bağımsız ve tarafsız yargı da adaletin temelidir.

UZLAŞMAYI SAĞLAYAN SİYASİ PARTİLERE TEŞEKKÜR: Geçmişte belli bir ideolojiye hizmet eden Hakimler ve Savcılar Kurulları'nıönce vesayet güçlerinin ardından FETÖ'nün yargıyı araçsallaştırdığı dönemlerin ağır tecrübelerini hep birlikte ağır bedeller ödeyerek yaşadık. Bugün aynı kurulda milletin seçtiği Cumhurbaşkanı ve vekillerin seçtiği üyeler var. Dün seçim gerçekleştirildi. Kurula üye seçilmesinde uzlaşmayı sağlayan siyasi partilere teşekkür ediyorum. Bu uzlaşma yeni anayasa çalışmaları içinde ümit vericidir.  İnşallah yeni anayasa da milletin vicdanından da çıkacak, yarınlara bırakacağımız en değerli miras olacaktır. 1. yargı paketi ifade özgürlüğünün güvencesini arttıran değişiklikler yapmıştık. 2. yargı paketinde infaz aşamasına ilişkin çözüm bekleyen konuları ele almıştık. 3. yargı paketinde hukuk davalarında yargılamanın daha etkin yürütülmesine ilişkin reformlar yapmıştık. E-duruşma uygulaması salgın sürecinde yargının işleyişine büyük kolaylık sağlamıştır.

DAHA FAZLA ÖZGÜRLÜK VE DEMOKRASİİÇİN ÇALIŞMALARIMIZI SÜRDÜRÜYORUZ: Daha fazla özgürlük ve daha güçlü demokrasi için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Son olarak reform çalışmalarımızın yeni bir halkasını oluşturan dördüncü yargı paketi de Meclis'e sunulacaktır yakında. Hemen ardından beşinci yargı paketi için kolları sıvıyoruz. Amacımız yargının daha iyi işlemesi, hukuk devletinin tüm unsuruyla tahkim edilmesidir.

FETÖ’YÜ KAZIYIP ATMAK İÇİN YOĞUN ÇABA HARCIYORUZ:İktidara geldiğimizde emniyet konusunda tarihi başarılara imza attık. Terör örgütlerinin, suç çetelerinin cirit attığı Türkiye'yi güvenli bir ülke haline getirdik. Terör meselesini ülkemizin gündeminden çıkarmak için dünyada tecrübe edilmiş tüm yolları denedik. Çözüm süreci diye hafızalara kazınan yöntemle terör örgütlerini suhuletle sınırlarımızdan çıkarmanın yollarını aradık. PKK'nın bu yaklaşımını kendi emelleri için kullandıklarını görünce de teröristlerin başını ezmekte tereddüt etmedik. FETÖ'yü devlet ve toplum hayatımızdan kazıyıp atmak için yoğun çaba harcıyoruz. İriliş ufaklı pek çok terör örgütünü eylem yapamaz hale getirdik. Suç örgütlerine karşı da tavizsiz bir mücadele yürüttük.

SÖZDE BABALARIN RACON KESTİĞİ TÜRKİYE’Yİ HUKUK SEVİYESİNE GETİRDİK: Geçmişte etki sahibi olan suç örgütlerini 19 yıl boyunca ellerindeki imkanları alarak birer birer çökerttik. Bir dönem ülkenin dört bir yanında türemiş, kerameti kendilerinden menkul, sözde babaların racon kestiği Türkiye'yi hukuktan başka yöntemlerin geçerli olmadığı bir seviyeye getirdik. Uyuşturucu suçları ile mücadele ederken kimsenin gözünün yaşına bakmadık. Dünyada uyuşturucu suçlarına en ağır ceza verilen ülkelerin başında geliyoruz. Sadece son 3 buçuk yılda 750 bine yakın uyuşturucu suçu şüphelisi gözaltına alınmıştır. Organize suç örgütlerine karşı 5 yılda 21 binden fala kişi gözaltına alınmış, 8 bine yakın kişi tutuklanmıştır. Kaçakçılık operasyonlarında da tarihi rekorlar kırılmıştır. Suç sayıları azalırken suçların aydınlatılma oranları da giderek yükselmektedir.

GELİN HANIMA GAYET GÜZEL DERS VERİLİYOR: Gelin hanım beni Netanyahu’nun yanına koyuyor, onun ardında memleketim Rize’ye gidiyor. Gelin hanıma memleketimde görüldüğü gibi gayet güzel ders veriliyor. Nerede nasıl adım atılacağını bilmek lazım. Burası Rize, sen Rize’nin uşağına bu şekilde hakaret edip onu Netanyahu gibi bebek katillerinin yanına koymaya kalkarsan yapılacak olun budur. Dua et ki gelin hanıma çok ileri gitmeden bir ders verdiler. Bu da Rizeli’nin edebini adabını gösterir.

DAHA NELER OLACAK NELER:İkizdere yetmedi bir de Çayeli’ne gitti. Orada da zaten gerekeni yaptılar, ondan sonra Trabzon’a gitmeye kalktın, hiç meydana çıkmadan uçağa geçip Ankara’ya döndün. Daha neler olacak neler, bunlar iyi günler, bu ülkede ahde vefa denilen bir şey vardır. Eğer ahde vefa olmazsa bu millet affetmez. Bütün bunlarla beraber bizler hep bu ülkede gerçekten saygıya dayalı bir siyasetin yanında olduk, saygıya dayalı bir siyasetin oturmasını istedik, bunun çalışmasını yaptık yapmaya da devam ediyoruz.

İÇİŞLERİ BAKANIMIZIN YANINDA OLACAĞIZ:Ülkede mikserler var. İçişleri Bakanımız Soylu'yu hedef alan saldırıların gerisinde ülkedeki huzur ikliminden duyulan rahatsızlık var. Terör örgütleri gibi suç örgütleriyle mücadelesinde de içişleri Bakanı’mızın yanında olduk ve yanında olacağız. Ülkemizde yıllarca bakanlık, başbakanlık ve Meclis başkanlığı yapmış partimizin genel başkanvekilliğini yaptığı Binali Yıldırım’ın oğlu üzerinden hedefe alınması asıl niyeti gösteren bir başka işarettir. Şimdiye kadar nasıl şahsımız partimiz ve çalışma arkadaşlarımız üzerinden yapılan saldırıya eyvallah etmediysek bu tezgahı da bozacağız. Bay Kemal Bay Meral size buradan ekmek çıkmaz boşuna uğraşmayın.

ÜLKEMİZE GETİRİP TESLİM EDENE KADAR PEŞİNİ BIRAKMAYACAĞIZ: Suç çetelerinin mensuplarını dünyanın neresine kaçarlarsa kaçsınlar takip ediyoruz. Bu suçluları da ülkemizde getirip yargıya teslime dene kadar peşlerini bırakmayacağız. Gereken cevaplar muhatapları tarafından verilmiştir. Tarafların başvurusu üzerine başsavcılıklar da gereken tahkikatlara başlamıştır.  Eski Türkiye'nin hastalığı olan toplumu suç çeteleri eliyle düzenleme gayretlerinin yeniden hız kazandığını görüyoruz. Bu yöntemi FETÖ de uzunca bir süre sinsice kullanmıştır. Biz gezi olaylarından beri ülkemizin kesintisiz olarak maruz kaldığı saldırılar birer birer devre dışı bıraktığımız birer birer yenileriyle ortaya çıkıyorlar. Gezi olaylarını masum eylemler gibi göstermeye çalışanlarla, bunun toplumsal kaos çıkrama amaçlı olduğunu söylemiştik.

BOŞUNA UĞRAŞMAYIN SEÇİM HAZİRAN 2023: Suç örgütleri aracılığıyla ülkemizi kıskaca almak bundan siyasi sonuçlar üretmek peşindeler, Türkiye’de sosyal kaos denemeleriyle ekonomik tuzaklarla başarılamayan değişimin siyasete müdahale ile yapılacağını olduğunu hepiniz biliyorsunuz. Seçimin 2023’te yapılacağını defalarca tekrarlamış olmamıza rağmen erken seçim teranesi tutturanların sufleyi nereden aldığı açıktır, boşuna uğraşmayın seçim Haziran 2023’tür. Gazı fazla kaçırıp seçimle veya seçimsiz iktidar sözü edenleri de unutmamak gerekiyor.

ÇAPSIZ MUHALEFET ANLAYIŞI VAR:Ülkemizde maalesef vesayet güçlerinden, suç örgütlerinden medet umacak kadar çapsız ufuksuz bir muhalefet anlayışı var. Dün vesayete karşı nasıl mücadele ettiysek, Türkiye’nin seksen bir vilayetinin her karışını nasıl eserlerimizle terör örgütlerinin tamamının başını nasıl ezdiysek, demokrasiyi özgürlükleri nasıl gözümüz gibi koruyup geliştirdiysek yarın da aynışekilde halkımızın emrinde çalışmayı mücadele etmeyi sürdüreceğiz. Kifayetsiz muhterislerin, tek yaptıkları kendi içlerindeki taciz tecavüz arsızlık hadiselerini örtmek için yalanları tekrarlamaktan ibarettir.

CHP PİYONLUK YAPANLARIN İŞGALİ ALTINDADIR: CHP Genel Merkezi tacizcilerin onları koruyanların işgali altındadır. Şu anda CHP Genel Merkezi tecavüzcülerin onları koruyanların işgali altındadır, hırsızların onları koruyanların işgali altındadır, terör örgütlerinin siyasi uzantıları ve teröristleri koruyanların işgali altındadır ve şu anda CHP Genel Merkezi suç örgütlerine payandalık ve piyonluk yapanların işgali altındadır. Milleti İttifakı adı altında CHP ile yol yürüyen herkes de bu utanç tablosunun ortağıdır.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
yorumlar onaylanmamaktadır.