ERBAKAN'DAN 'ASGARİ ÜCRET' TEPKİSİ: "YAPTIKLARI BU ZAM DA 2-3 AYDA ERİYİP GİDECEK"

ERBAKAN'DAN 'ASGARİ ÜCRET' TEPKİSİ: "YAPTIKLARI BU ZAM DA 2-3 AYDA ERİYİP GİDECEK"

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, yeni asgari ücrete ilişkin, “Yaptıkları bu zam da yüzde 60’ı geçen enflasyon karşısında 2-3 ayda eriyip...

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, yeni asgari ücrete ilişkin, “Yaptıkları bu zam da yüzde 60’ı geçen enflasyon karşısında 2-3 ayda eriyip gidecek maalesef” dedi.

Fatih Erbakan, Bursa’da partisinin sandık baş müşahitleri ile bir araya geldiği toplantıda gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Yeni yıl itibariyle geçerli olacak asgari ücret zammına değinen Erbakan, “Yeni yapılan zamla birlikte asgari ücret, saat başı brüt 1 dolar 20 sente yükseldi. Bizi kıskanan Almanya’da, Fransa’da, İngiltere’de ortalama saat başı 12 dolar. Yani o ülkelerdeki asgari ücretlinin 1 saat çalışarak alabileceği ürünü, bizim asgari ücretlimiz köle gibi 10 saat çalışarak ancak alabilecek. İktidarın öve öve bitiremediği, ‘büyük zam yaptık’ dediği yeni zamlanmış asgari ücretin durumu bu” diye konuştu.

Erbakan, “Yaptıkları bu zam da yüzde 60’ı geçen enflasyon karşısında 2-3 ayda eriyip gidecek maalesef. Ülkedeki açlık sınırının 4 bin lira seviyesinde olduğunu düşünürsek 7 milyon insanı ve ailesini, önümüzdeki birkaç ayda yeniden açlık sınırının altında kalmaya mahkum etmiş olacaklar” dedi.

“EKONOMİK KRİZİN SEBEBİ İKTİDAR”

Ülkede yaşanan ekonomik krizin sebebin iktidar olduğunu belirten Erbakan, “İktidar ha bire düşmanlar uydurup sorumluluğu başkasının üzerine atma derdine. Halbuki bütün bu durumun sorumlusu, 19 yıldır borç-faiz-zam vergisi ekonomisini uygulayan iktidarın ta kendisidir. İktidar, ekonomik krizin suçunu bugüne kadar dış güçlere, zincir marketlere, patatesçilere, soğancılara, pandemiye bağlıyordu. Şimdi yeni suçlu stokçular oldu. Stokçuluk, enflasyonun sebebi değil sonucudur. Stokçuluk, sizin 19 senedir uyguladığınız beton ve çimento ekonomisinin sonucu” diye konuştu.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
yorumlar onaylanmamaktadır.