EMEKLİLERİN YENİ BULUŞMA NOKTASI ÇOK YAKINDA HİZMETE AÇILIYOR

EMEKLİLERİN YENİ BULUŞMA NOKTASI ÇOK YAKINDA HİZMETE AÇILIYOR

27 Ocak 2023

7’den 70’e her kesime hitap eden sosyal projeleri hayata geçiren Küçükçekmece Belediyesi, Tevfikbey Mahallesi’nde yapımı tamamlanan Şehit Rafet Uçankuş Emekliler Kafeteryası’nı çok yakında kent sakinleriyle buluşturmaya hazırlanıyor.

Başkan Kemal Çebi: Her yaştan Küçükçekmecelinin sosyal hayata katılımını önemsiyoruz

Küçükçekmece’de her yaştan kentliye hitap eden projeleri hayata geçirdiklerini ifade eden Belediye Başkanı Kemal Çebi, “İlçemizdeki emekli vatandaşlarımızın daha aktif ve sosyal yaşamdan izole olmadan yaşamlarını sürdürmelerini istiyoruz.  Emeğin ve alın terinin timsali emekliliği, bir kenara çekilmek olarak görmüyoruz. Bu bağlamda sosyal hayata katılımı teşvik edecek bir tesisi hayata geçiriyoruz. Emekliler Kafeteryası’nda bir emeklimizin gelip çok keyifli vakit geçirebileceği alanlar oluşturacağız. Hem de bunu vatandaşımızın bütçesine en uygun şekilde yapacağız” diye konuştu. Küçükçekmece'de bulunan sosyal tesislerinde çayın 1 TL olduğunu vurgulayan Çebi, Emekliler Kafeteryası’nda çayın 1 TL olacağının altını çizdi. 

Sosyal donatı alanlarıyla birlikte planlandı


Kentteki emekli ve 65 yaş üstü vatandaşların keyifle vakit geçirebilecekleri mekânlar oluşturmak ve sosyal refahının artırılmasına yönelik inşa edilen Emekliler Kafeteryası, 265 m2’lik toplam inşaat alanına sahip, tek katlı, mutfak ve kadın-erkek–engelli tuvaletlerinin yanı sıra açık ve kapalı oturma alanlarıyla inşa edildi. 
Uygun fiyatlarla hizmet verecek 138 kişi kapasiteli tesis, emekli vatandaşlara doğanın içerisinde nefes alabilecekleri, arkadaşları ile birlikte vakit geçirip sohbet edebilecekleri, okuma köşelerinde bulunan dergi, gazete ve kitaplarda yararlanarak sosyalleşme imkânı sunacak

ogqfkf7I01lxtbhyacnm8k9a.jpg

9by4oqvce6fbw8nxjkddpt1n.jpg

zn9ysf8ucdebr2jgqyomlvnr.jpg

r3dthr0yvljqhjtpazef6wlp.jpg

Isjcwmxrg5e4c2fxlpuv7yhr.jpg

kldsonr8fgqz5gkxe9ybcqtm.jpg

mdcmn9w3bju0r1aojl6Iay2h.jpg

jxbk0wlrh92n1rsyvi3myeod.jpg

jj78x6vbIc3gd5rfqovwszk2.jpg

Kaynak:Haber Kaynağı

Etiketler :

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
yorumlar onaylanmamaktadır.