EFES SELÇUK’TA İLLER BANKASI KREDİSİYLE 50 BİN METREKARELİK YOL YAPILACAK

EFES SELÇUK’TA İLLER BANKASI KREDİSİYLE 50 BİN METREKARELİK YOL YAPILACAK

Efes Selçuk Belediye Meclisi Mayıs Toplantısı’nın ilk oturumu yapıldı. Efes Selçuk’ta altyapıçalışmalarının tamamlandığı yollarda parke taş ve bordür döşemesi yapımı için finansman...

 

Efes Selçuk Belediye Meclisi Mayıs Toplantısı’nın ilk oturumu yapıldı. Efes Selçuk’ta altyapıçalışmalarının tamamlandığı yollarda parke taş ve bordür döşemesi yapımı için finansman yetkisi konulu madde de görüşüldü. Belediye Başkanı Filiz Ceritoğlu Sengel’e verilen yetki doğrultusunda, İller Bankası’ndan alınacak kredi ile Efes Selçuk’ta alt yapıçalışmalarının tamamlandığı sokaklarda 50 bin metrekare taş ve bordür döşemesi yapılacak.

Konu ile ilgili olarak meclisi bilgilendiren Başkan Sengel alt yapıçalışmalarının tamamlandığı yollarda parke taş ve bordür döşemesinin gerçekleşeceğini belirterek,“Bilindiği üzere Efes Selçuk’un uzun zamandan beri yollarla ilgili sıkıntısı var. Biz de uzun zamandan beri bu konu üzerine çalışıyoruz. Gelir gelmez yolları ele alarak, 55 bin metrekare yol yaptık. Geçen süreç içerisinde Gediz Elektrik’in çalışmaları, İZSU’nun yaptığı kazılar ve aynı zamanda İZMİRGAZ’ın da kazıları dahilinde 14 Mayıs ve Zafer mahallelerinde yollar hatta kaldırımlarla ilgili büyük bir sıkıntı olduğunu hepimiz biliyoruz. Bu yüzden öncelikle alt yapıçalışmalarının sona erdiği yerlerin yolları ve kaldırımlarının topyekûn yapılması için çalışmalarımıza başlıyoruz” dedi.

 

 

 

 

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
yorumlar onaylanmamaktadır.