EDREMİTLİLER, BİR SÜREDİR ARA VERİLEN ANKARA UÇUŞLARININ YENİDEN BAŞLAMASINI İSTİYOR

EDREMİTLİLER, BİR SÜREDİR ARA VERİLEN ANKARA UÇUŞLARININ YENİDEN BAŞLAMASINI İSTİYOR

Edremit Kent Konseyi, Koca Seyit Havalimanı’ndan daha önce düzenli olarak gerçekleştirilen ancak bir süredir ara verilen Ankara seferlerinin yeniden başlaması yönünde çağrıda bulundu. dremit...

Edremit Kent Konseyi, Koca Seyit Havalimanı’nda daha önce düzenli olarak gerçekleştirilen ancak bir süredir ara verilen Ankara seferlerinin yeniden başlaması yönünde çağrıda bulundu.

Edremit Kent Konseyi Genel Sekreteri Tayfun Canlı normalleşme takvimi ile seferlerin başlamasının bölge ekonomisine önemli katkılar sağlayacağını söyledi. 

Balıkesir’in Edremit ilçesindeki Koca Seyit Havalimanı’ndan daha önce düzenli olarak yapılan Ankara seferleri bir süre önce kaldırılmıştı.

Turizm sektörü başta olmak üzere bölge ekonomisi için en önemli katkılar sağlayan uçuşların yeniden başlaması istendi.

HAVAYOLU ŞİRKETLERİNE ÇAĞRI

Genel Sekreter Canlı, şunları söyledi:

“Edremit Kocaseyit Havalimanı’ndan İstanbul seferleri devam ederken Başkent Ankara’ya uçuşlara bir süredir ara verilmiş durumdadır. Gelişen yapısı bir çok ilden daha büyük nüfusuyla ve turizm sektöründeki haraketlilik açısından ilçemizden doğrudan uçak seferlerinin olmasıönem arz etmektedir. Pandemi sonrası normalleşme ile birlikte turizmin önemli dinamiklerinden olan Edremit Körfezi’nden başkent Ankara’ya doğrudan uçuşların başlaması ekonomik anlamda bölgeye önemli artı değerler katacaktır.

Yaz turizminin yanı sıra Kazdağları ve termal kaplıcaları ile önemli bir turizm merkezi olma yolunda ilerleyen Edremit’imize yılın 12 ayı talep olmaktadır. Edremit’imiz de ki onlarca turizm tesisi ve turizm işletmecilerimiz Ankara uçuşlarının açılmasını beklemektedirler. Edremit Körfezi’nden daha önce yapılan Ankara ve İstanbul uçuşlarında ki talepler bugün yeniden Ankara uçuşlarının başlaması için önemli göstergelerden olacaktır. Başta hava yolu işletmelerimiz olmak üzere yetkililerden Edremit’ten Başkent Ankara’ya yeniden doğrudan uçuşların başlaması için yardım ve desteklerini bekliyoruz.” 

 

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
yorumlar onaylanmamaktadır.