EDEBİYAT ŞÖLENİ DEVAM EDİYOR

EDEBİYAT ŞÖLENİ DEVAM EDİYOR

Ülkemizin en önemli edebiyat etkinlikleri arasında yer alan Sarıyer Edebiyat Günleri’nin onuncusu tüm hızıyla devam ediyor. Söyleşiler, paneller, imza günleri, sergiler ve atölyelerin sürdüğü programda Şiir Teknesi ve Şiir Hatları ile Boğaz’ı dizeler eşliğinde gezen konuklar, kitap stantlarını da ziyaret ediyor.

Usta isimlere ev sahipliği yapan Uluslararası 10. Sarıyer Edebiyat Günleri dolu dolu programıyla devam ediyor. İstanbulluların akın ettiği etkinliğin ikinci günü Aytül Akal’ın konuşmacı olduğu “Herkesin Bir Süper Gücü Var” söyleşisiyle başladı. Ardından ise M. Barış Muslu “ Sağlıklı Olmak İçin Travmalarına Format At” isimli söyleşisiyle etkinliğe konuk oldu. Edebiyatseverlerin akın ettiği festivalde çok sayıda usta isim sevenleriyle bir araya gelerek, kitaplarını okurları için imzaladı. Edebiyat Günleri’ne katılan minikler de kendileri için kurulan masal çadırında Melda Küsmez, Ayfer Bekiroğlu ve Mehtap Çıvgın’dan birbirinden renkli masalları dinledi. Çocuklar kurulan müzik çadırı ve oyun alanlarında eğlenceye doydu. Etkinlik; usta yazar Sunay Akın’ın gösterisinin ardından Müfit Can Saçıntı ve Suat Erdem’in konuk olduğu Şiir Teknesi ile sona erdi. 

ÇOCUĞUM MASAL İSTEYİNCE YAZAR OLDUM

Aytül Akal, 7-11 yaş arası çocuklar için gerçekleştirdiği söyleşide, yazar olma serüvenini anlattı. Yazarlık yolculuğunun çocuğunun masal sevgisiyle başladığını söyleyen Akal, “Ben masalı çok severim. Çocuğum da bir gün benden kertenkele masalı okumamı istedi. Öyle bir masal yoktu. Yıllarca çocuğum hangi kahramanı konu alan masal istediyse ben de onu anlattım. Sonra bir baktım yıllardır yazar olacağım ama ne yazacağımı bilmiyorum derken bir sürü masal yazmışım. İşte ben yazmaya böyle başladım” dedi. Söyleşi sonrası çocuklar birbirinden eğlenceli müzikler eşliğinde dans ederek keyifli bir gün geçirdi.

HASTALIKLARINIZDAN MUCİZEVÎ BİR ŞEKİLDE KURTULABİLİRSİNİZ

“Sağlıklı Olmak İçin Travmalarına Format At” söyleşiyle sahneye çıkan M. Barış Muslu ise, “İnsan beynini temizlemediği sürece mutlu olamaz. Hastalıkların yüzde 99’u travmalarla kendi beyniniz tarafından yükleniyor. Amacım insanların sağlığına kavuşması. Kimseye meydan okumak değil. Dilimize kadar işlemiş, herkesin farkında olduğu bir durum bu. Rahatsızlıklarımızın çok önemli bir bölümü bizzat beynimizle ilgili. Hangi anlarda tetiklendiğinizi bulursanız ve o anların beyninizde temizlemenin bir yöntemini bulursanız mucizevî bir şekilde bunlardan kurtulabilirsiniz” diye konuştu.  

SEVENLERİYLE BULUŞTULAR

Programda; Zümra Atalay, Meltem Güdemezoğlu, Esra Karagülle, Ali Bağmen, Ali Ekber Kaya, Ayça Bağmen Kaya, Ayşenur Bağmen, Bayram Sarı, Berna Bay Ünsallı, Burçe Bahadır, Cenk Yüksel, Melissa Mey, Öykü Yurtyapan, Verda Çakan, Yeşim Zuhal, Adnan Serçe, Bahri Vardarlar, Dilek Ünal, Duygu Ladikli, Erdoğan Sarıgül, Gülser Han, İbrahim Çalışkan, Nagihan Borlu Tüzün, Nezahat Polat Bora, Nil Oflaz, Niyazi Yaşar ve Mehmet Doğan Karakuş sevenleriyle buluştu.

cujeu2wb5hgt7xkn8dp1opyI.jpg

zk08zmcviankfhg65bdjdmub.jpg

atbgkcyf3jkrbuvwy6xlnpee.jpg

yuc1objI3re257hqmwtnkang.jpg

9f8uqsakcywsr0In32b4ezid.jpg

lnxoajgbysykimcutxpfhvnj.jpg

yj4k5oclh1r8xa2gxvmqogpu.jpg

87qt6nrklch4svgjIxuk2dow.jpg

9hveroux72kcnqbmpgtmax4h.jpg

s7wahoagneyobq4m3iejzqnc.jpg

1rfdbzybqjhdgo09qkxuntj7.jpg

qqIexbph85snhocipf7ruygl.jpg

ew7rra85yb4nptfg13zkhmpw.jpg

acd6o9strkselvx7wfftiy0r.jpg

dcqhext3nlremz4hdnmarpx7.jpg

knrnlzpp7j9vd5ius8bveccy.jpg

tsa3ffcyyi1ugnhkl9oc64jz.jpg

lazcpfuj35nbmt1uxaswbmry.jpg

ozrn8acgxIfkqf9nhsuqe43y.jpg

4ya8bznfjdnikrlvsrqu19hu.jpg

cgekquutjncsb6ktv1dwzsah.jpg

zn4baagrds0yy1v5xmdqw6um.jpg

dflapp61s4zv3nu7gbjrehnb.jpg

8kgdh0uptz7sske4ixq6ploe.jpg

mwj8fxabadmc0brhrtz25g7l.jpg

fxgl5le4s1co2u6kzwn0ayne.jpg

szofxk5vIhp2r36edcupf1qt.jpg

6ythkk50uzrixfbamg7csw9d.jpg

kvnuix3ekxhmbatcsmp5vujo.jpg

8romsl5fhtnsgpwkjyz9doa1.jpg

xzchqf5nuq4gpraomwhvve3j.jpg

q3tutgI40vkahfacczzln18w.jpg

jzl1dyq6lthfyxfozsp2s0vo.jpg

uxp5htIkp9ser1wlleofnvti.jpg

km7yzvitlxj2hgbwqvzcgn4a.jpg

q51pzlIwoymig2ypxds9caqt.jpg

6payy0edsguvng8ikewa9xc1.jpg

iy5up9bfkwgylqdsdnackn2u.jpg

s3cfy70w8jibqstnr2czfaym.jpg

3bgpe6wacn7ea2qv5g1uhdud.jpg

Kaynak:Haber Kaynağı

Etiketler :

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
yorumlar onaylanmamaktadır.